„Háborúpárti narratívát” terjeszt – ezzel vádolja a hvg.hu-t is a Szuverenitásvédelmi Hivatal Dezinformációs Narratívák Magyarországon című brosúrája. A lap megnézte, hogy mely cikkei miatt kapott ilyen minősítést, és arra jutott, hogy például az állami hírügynökség, a Magyar Távirati Iroda által kiadott, és a kormánymédia által is közölt hírek alapján.
Ilyen, a tanulmányban példaként hivatkozott írás például az Újabb 1,5 milliárd dolláros segélyt ad az USA Ukrajnának című cikk, amelyben arról van szó, Kamala Harris, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke bejelentette a támogatást. A hírt az MTI ugyanezzel a címmel osztotta meg, és nem csak a független hírportálok vették át, hanem a kormányközeli Mediaworks megyei lapjai is. A hvg.hu annyival egészítette ki az információt, hogy beleírta, milyen feltételekkel lenne hajlandó Vlagyimir Putyin orosz elnök a béketárgyalásokra.
A Szuverenitásvédelmi Hivatal a „háborúpárti narratíva” bizonyítékaként értelmezett olyan beszámolót, amely arról szólt, hogy Orbán Viktor miniszterelnök Bohár Dánielnek nyilatkozott, és a hvg.hu úgy értelmezte az elhangzottakat, hogy a kormányfő üzenetei az emberek félelem- és biztonságérzetére építenek, majd megvizsgálta, Orbán állításai közül melyiknek mi a valóságalapja.
A hvg.hu-nak a rá vonatkozó idézetgyűjteményről az a benyomása alakult ki, hogy a Hivatal majdnem minden olyan cikkre ugrott, amelynek a címében, bevezetőjében olvasható Putyin neve, a háború vagy a szankciók, esetleg a Moszkva szó.
Azt is furcsállja a szerkesztőség, hogy míg a hvg.hu írásai ilyen minősítés alá estek, a nyomtatott hetilapban, a HVG-ben a jelek szerint nem találtak kifogásolható írást a Szuverenitásvédelmi Hivatal munkatársai. Az történhetett, hogy akik a tanulmányt írták, a munka könnyebbik végét fogták meg: csak az interneten elérhető írások között keresgettek olyanokat, amelyek alátámasztották a prekoncepciójukat. Jellemző a lap szerint, hogy a háborúról napi szinten író és világháborúval riogató Origo írásait nem is vizsgálták.