Nizzába és festői szicíliai városkába szervezett utakat a XVI. kerületi önkormányzat

  • narancs.hu
  • 2023. október 17.

Belpol

A francia Riviérára Kovács Péter fideszes polgármester és helyettesei is elutaztak. A tanulmányutakat elvileg a kerületi oktatási intézmények vezetőinek szervezik.

Minden évben külföldi tanulmányutat szervez a XVI. kerületi önkormányzat elsősorban a kerület oktatási intézményeinek vezetőinek, miközben tíz éve nem fenntartója az iskoláknak.Az utak többségénél turistaközpontokba látogattak a résztvevők. A legutóbbi, Nizzába, a francia Riviérára szervezett úton ott volt Kovács Péter, a kerület fideszes polgármestere és helyettesei, valamint fideszes képviselők, irodavezetők, sőt a mezőőrség munkatársa is. A tanulmányutakról egyáltalán nem készültek beszámolók, nem tudni, mik voltak a hivatalos programok, és a szervező utazási irodák kiválasztásának körülményeit is titkolja a kerület – írja a 24.hu.

Kovács Péter a lappal azt közölte, minden évben tartanak tanulmányutat, ez több mint húszéves tradíció a XVI. kerületben. A polgármester viszont nem válaszolt az újság érdemi kérdéseire, így például arra sem, hogy az egyes utakon mi volt a hivatalos program, milyen rendezvényekre, intézményekbe látogatott el a delegáció. Annyit derült ki mindössze a válaszából, hogy az utakról nem készül írásos beszámoló, mert "már nem élünk a szocializmusban".

A cikk szerint

  • 2018-ban a szicíliai Castellammare del Golfo nevű festői kisvárosban járt a 40 fős delegáció, az út költsége közel 6 millió forint volt;
  • 2019-ben már több mint 8 millió forintért utazott egy 39 tagú önkormányzati delegáció Barcelonába, ahol négy napot töltöttek. Itt állítólag a spanyol oktatási rendszert tanulmányozták, de volt, aki megnézte az FC Barcelona múzeumát.
  • 2020-ban elmaradt az önkormányzati út a koronavírus-járvány miatt.
  • 2021-ben Szentpétervárra látogatott a XVI. kerület 34 fős delegációja, ahol öt napot töltöttek. A számla ezúttal már meghaladta a 14 millió forintot, vagyis fejenként naponta több mint 83 ezer forintba került az önkormányzatnak.
  • 2022-ben Portóban zajlott a szokásos önkormányzati út, amelyen 37-en vettek részt összesen több mint 10 millió forintért.
  • Idén Nizzába, a francia Riviérára látogatott az önkormányzat, jövőre pedig Skóciába terveznek utat. 

Kovács Péter az utakkal kapcsolatban olyan alapvető kérdésekre nem válaszolt, hogy mi volt a tanulmányutak hivatalos programja, milyen intézményeket látogattak meg. De arra sem felelt, hogy miként választották ki az utazási irodákat, kértek-e be ellenajánlatokat. A polgármester azt közölte, hogy a tanulmányútra elköltött összeg az önkormányzat költségvetési főösszegének 0,03 százaléka.

(Címlapképünkön Kovács Péter polgármester. Forrás: Kovács Péter Facebook)

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.

Saját magány

A Comédie-Française évszázadok óta egyre bővülő, immár többezresre duzzadt repertoárjából most a klasszicista szerző modern köntösbe bújt, Guy Cassiers rendezésében újragondolt változatát hozták el Budapestre – pár hónappal a premier után.

Az én bilincsei

A Losoncról származó Koós Gábor (1986) a Képzőművészeti Egyetem grafikaszakán végzett, és még tanulmányai idején monumentális, több mint két méter magas munkáival lett ismert.

Kihaltunk volna

Ez az átfogó nőtörténeti mű nem Hatsepszut, az egyiptomi fáraónő, vagy Endehuanna, a sumér költőnő, és még csak nem is a vadászó férfi, gyűjtögető nő meséjével kezdődik, hanem egy mára kihalt, hüvelykujjnyi, rovarevő, tojásrakó, pocokszerű lénytől indulunk el, amely még a dinoszauruszok lába mellett osonva vadászott.

Megint vinnének egy múzeumot

Három évvel ezelőtt a Múzeumok Nemzetközi Tanácsa, az ICOM hosszas viták után olyan új múzeumi definíciót alkotott, amelyről úgy vélték, hogy minden tekintetben megfelel a kor követelményeinek. Szerintük a társadalom szolgálatában álló, nem profitorientált, állandó intézmények nevezhetők múzeumnak, amelyek egyebek közt nyitottak és befogadók, etikusak és szakszerűek…

A vezér gyermekkora

Eddig csak a kerek évfordulókon – először 1999-ben, a rejtélyes okból jócskán túlértékelt első Orbán-kormány idején – emlékeztek meg szerényen arról, hogy Orbán Viktor egy nem egész hét (7) perces beszéddel 1989-ben kizavarta a szovjet hadsereget Magyarországról.

Kaland a Botondok házában

Amikor megláttuk szegény doktor Szabót Szentkirályi Alexandra csomagtartójába gyömöszölve, kifacsart végtagokkal, az első reakciónk, mint minden rendes embernek, a segíteni akarás volt. Szabadítsuk ki doktor Szabót menten! – buzgott fel mindannyiónkban a tettvágy. Igen ám, de hogyan?

Netanjahu háborúja

Izrael, vagy inkább az országot önmagával azonosító Benjamin Netanjahu miniszterelnök háborút indított Iránnal. Az akció deklarált célja az Izraelt létében fenyegető iráni atomprojekt felszámolása.

Az új Közel-Kelet

A Hamász és a Hezbollah után Izrael utolsó nagy ellenfelét is katonai eszközökkel kényszerítené térdre. Az iráni nukleáris ambíciók jövőjén túl immár a teheráni rendszer fennmaradása is kérdéses.