Nyílt fórumot tartanak az oktatásról, de a Fidesz és a KDNP azonnal jelezte: semmiképpen sem mennek el

  • narancs.hu
  • 2018. február 1.

Belpol

Teljesen meglepő döntés ez két olyan párttól, amelyik semmilyen vitára nem hajlandó.

A magyar oktatási rendszerről tart fórumot szombaton a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Civil Közoktatási Platform (CKP), és mivel szeretnék megismerni a pártok oktatáspolitikai elképzeléseit, meghívták az összes politikai pártot.

Most jön a meglepetés:

a Fidesz–KDNP már jelezte is, hogy nem megy el a rendezvényre.

Pedig az érdekképviseletek éppen azt szeretnék elérni, hogy mindenki megismerhesse, hogyan gondolkodnak a politikai formációk az oktatásról. „El kell indulnia annak a jól moderált diskurzusnak a szülők körében, a diákok körében, a pedagógusok körében, hogy lássuk azt, hogy most hol tartunk, és amit tapasztalunk, az mivel van összefüggésben. Egy elavult pedagógiai kultúráról beszélünk, egy nagyon rossz oktatási rendszerstruktúráról. Ki kell mondaniuk az egyes szereplőknek, hogy felismerik, a dolgok rosszak, meg kell érteniük, miért rosszak, és el kell kezdeniük gondolkozni azon együtt, hogyan lehet megoldani” – ezt Ercse Kriszta, a CKP ügyvivője mondta a hétvégi rendezvény kapcsán.

Képünk illusztráció!

Képünk illusztráció!

Fotó: MTI/Bruzák Noémi

A Fidesz–KDNP egyébként szeret távol maradni a vitáktól, legutóbb a befogadott menekültekről szóló parlamenti ülésre nem mentek el a kormánypártok.

 

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát.