Nyíregyháza: „Soha ilyen kérés nem érkezett még a városhoz”

  • narancs.hu
  • 2024. november 21.

Belpol

A Tisza Párt azt állítja, az önkormányzat nem biztosít termet a rendezvényének. Az önkormányzat szerint ez nem is feladata, főleg nem három napon belül.

A Tisza Párt november 22-én, pénteken este 8-tól Nyíregyházán a Kossuth téren tart fórumot. Azért ott, szabad téren, mert nem találtak megfelelő helyiséget a rendezvénynek. 

A Talpra Nyíregyháza Facebook-csoportban szerda este megjelent a helyszínt és az időpontot hirdető poszt, ezzel a megjegyzéssel: „Magyar Péter elmondta Szerencsen és Miskolcon is, hogy Nyíregyházán Kovács Ferenc akadályozza a beltéri helyszínkeresést. Köszönjük, hogy a hidegben, esőben ácsoroghatunk majd. Nem felejtünk...”

A bejegyzésre csütörtökön a nyíregyházi önkormányzat közleményben reagált: „Kénytelenek vagyunk reagálni egy hazugságra, ami a Facebookon, a Tisza párt által terjed. Nem a város feladata egy politikai párt rendezvényéhez három nap alatt helyszínt biztosítani. Soha ilyen kérés nem érkezett még a városhoz, hiszen mindenki tudja, ha Nyíregyházán bármilyen rendezvényt akar tartani, magának kell helyszínt keresnie hozzá. Mivel keresték az önkormányzatot, dr. Szemán Sándor, Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzatának címzetes főjegyzője telefonon egyeztetett a párt rendezvényszervezőjével, felvázolva a lehetőségeket. Ezután azt híresztelni, hogy a városvezetés kényszeríti szabadtérre, a hidegbe a Tisza párt aktivistáit, nem fedi a valóságot”.

 

Ezt Magyar Péter osztotta meg a Tisza Párt országjárásának programjáról:

 

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk