Meghalt egy magyar a karantén alá vont óceánjárón

  • narancs.hu
  • 2020. május 10.

Belpol

Három éve dolgozott a hajón.

Öngyilkos lett egy Atlanti-óceán közepén karantén alá vont brit óceánjáró fedélzetén dolgozó magyar kirándulásszervező – írja az Index. A Carnival Breeze a járvány miatt hetek óta vesztegelt a Bahamákon, a hajózási társaság viszont nemrégiben 1300 Anglia felé vette az irányt. A férfi holttestét kollégái találták meg a kabinjában, szerintük semmi előjele nem volt a tragédiának.

A jelek szerint önkezével vetett véget az életének, amit a kapitány is megerősített. A tragédiáról beszámoló hajózási portál szerint a kollágái szerdán beszéltek utoljára a férfival, akinél akkor nem éreztek semmi rendkívülit.

„Sajnos öngyilkosságot követett el. A hajón töltött hosszú izoláció után a depresszió keményen sújt le ránk a fedélzeten” – mondta egy munkatárs. A legénységet sokkolta a tragédia. „Egy barát és kolléga elvesztése rendkívül nehéz. Mindannyiunkra hat ez a szörnyű tragédia, különösen, hogy alig néhány nap lett volna hátra, hogy újra a családjával és szeretteivel legyen” – mondták a magyar férfiról.

Sz. József három éve dolgozott a Carnival hajóin, a visszaemlékezések szerint jó csapattag és nagyszerű ember volt.

Ha úgy érzi, segítségre van szüksége, hívja a krízishelyzetben lévők számára rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123, vagy 06-80-820-111 telefonszámot!

Online segítséget kaphat az ongyilkossagmegelozes.hu oldalon. Az öngyilkosok többsége sokszor küzd szorongással, fél attól, hogy nem tud az elvárásoknak megfelelni, alkalmatlannak, elszigetelnek és magányosnak érzi magát. Ha a környezetében bárki tartósan motiválatlanná, kedvtelenné vagy feltűnően visszahúzódóvá válik, próbáljon meg bizalommal fordulni felé, és meghallgatni a problémáit. Szükség esetén küldje el szakemberhez, vagy kérjen tanácsot a fenti elérhetőségek valamelyikén.

Borítókép forrása: crew-center.com

Figyelmébe ajánljuk

Egyetlen nappali tagozatos szakot tudott indítani a Debreceni Egyetem siófoki kampusza

A jelentkezők tömege elmaradt, a meghirdetett huszonöt szak közül csak nyolcat sikerült indítani, ebből hét levelező. Sem gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnököket, sem programtervező informatikusokat, sem adattudósokat, sem egészségügyi menedzsereket, sem gyógyszerfejlesztési kutatás-menedzsereket nem fognak képezni mostanában a Balaton-parti városban. Egyelőre tehát nem látszik megvalósulni az az elképzelés, hogy szezonon kívül nyüzsgő diákváros legyen Siófokból.

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.