Orbán elégedetlen a kormánypárti médiával, szeptembertől nagy változtatásokra készül

  • narancs.hu
  • 2018. augusztus 27.

Belpol

Médiaholding épül.

A 444.hu számolt be arról, hogy szeptembertől nagy változások jönnek a kormánypárti médiabirodalomban. Véget érnek a párhuzamos tulajdonlások, és elvileg egy óriási médiaholdingba tömörülnek a kormányközeli lapok, rádiók és tévécsatornák.

A változásra a portál szerint azért van szükség, mert a politikai vezetés elégedetlen a külön-külön kézbe utalt médiumok menedzselésével, egy forrás arról beszélt, hogy Orbán Viktornak elege van abból, hogy „egyes strómanok és kijelölt tulajdonosok sajátjuknak tekintik, és önkényesen hordják szét a rájuk bízott vagyont”.

false

 

Fotó: MTI/Veres Nándor

A holding szakmai munkáját Liszkay Gábor, a Mediaworks elnöke felügyeli majd, aki a HírTv átvételét is vezényelte, a holding vezérigazgatója pedig Vasziliy Miklós, az MTVA vezére lehet, akivel Orbán állítólag már egyeztetett is. A Média Fundamentum alá kerül be a jelenlegi legnagyobb fideszes médiavállalat, az összes megyei napilap mellett a Nemzeti Sportot és számos bulvármagazint is kiadó Mediaworks, és a frissen megszerzett Simicska-birodalom, illetve ami maradt belőle: a Hír TV, és a hírek szerint hamarosan újjáinduló Magyar Nemzet kiadói joga. De a 444.hu szerint beolvadhat ide az Origo, az Echo Tv, a Karc FM és a Vajna-féle Retro Rádió.

Kérdéses ugyanakkor a TV2, a Bors és a Rádió sorsa, viszont a Habony Árpád érdekeltségébe tartozó Lokál, Lokál Extra és a 888.hu megúszhatja a beolvasztást. Schmidt Mária lapja, a Figyelő ugyanakkor nem foglalkoztatja különösebben a médiaholding jövőbeli vezetőit, az alig 2000 ezer példányban eladott hetilapról azt mondták a portálnak a projekt szervezői, hogy nem tekintik relevánsnak: „jöhet is, maradhat is”.

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

0–24

A hétköznapi és ünnepnapi fasizmus letagadásának megvannak a magyarban is a kulcsmondatai, közbeszédbéli szállóigéi. Kivétel nélkül önleleplező mondatok, melyek igen gyakran egyeznek is a közlő szándékaival.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.

Szép, új, szintetikus világ

  • Váradi András

Egy jó kép többet mond, mint ezer szó. Közhelyes, de attól még igaz bon mot. Robert Capa még rá is duplázott, amikor azt mondta: el tud képzelni egy olyan képet (fotót), amely akkora hatással van az emberekre, hogy soha többé nem lesz háború.

Közös pont híján

Hosszú ideig az évszázad üzleteként hirdették a német fegyvergyártásra alapozó hazai védelmi ipari fejlesztéseket. Ám a pénz elfogyott, exporttal nem számolhatunk, ráadásul a Merz-kormány nem lesz olyan elnéző Orbán Viktor bomlasztó politikájával szemben, mint amilyen Angela Merkel volt.