Orbán nem fogadja a Néppárt „bölcseit“
epp_publi_top_story_lead.jpg

Orbán nem fogadja a Néppárt „bölcseit“

  • narancs.hu
  • 2019. május 15.

Belpol

Budapestre érkezne a Néppárt tárgyalódelegációja, de Orbán nem hajlandó találkozni velük.

A háromtagú tárgyalódelegáció felállításáról még márciusban döntött az Európai Néppárt (EPP). A testület feladata értékelni a Fidesz tevékenységét, és eldönteni, mennyire demokratikusan működik és maradhat-e a kormánypárt az EPP tagja. Minderre az után került sor, hogy az EPP felfüggesztette a Fidesz tagságát.

A Népszava most arról ír, hogy a bölcsek tanácsának nevezett hármas (melynek Herman van Rompuy belga, Hans-Gert Pöttering német és Wolfgang Schüssel osztrák politikusok a tagjai) májusban Magyarországra látogatna, de Orbán Viktor nem hajlandó tárgyalni velük. A delegáció nemhivatalos formában tájékozódna a Fidesz-kormány tevékenységéről, írja a lap, hozzátéve, hogy a tervbe vett látogatásnak azonban nincs kitűzött időpontja, és bizonytalan, hogy egyáltalán sor kerül-e rá.

Az Európai Néppárt brüsszeli székhelyén nem kívánták kommentálni a lap értesülését.

A Fidesz márciusban még nyitott volt a „bölcsek tanácsa” fogadására, azóta azonban Orbán egyre magabiztosabban kampányol a Néppárt ellenében. Akalmatlan csúcsjelöltnek nevezte Manfred Webert, miközben arról beszélt, hogy szorosan együtt akar működni a Néppárton kívüli, szélsőjobboldali olasz Legával és osztrák FPÖ-vel.

Figyelmébe ajánljuk

Hol az ember?

A megfilmesíthetetlen könyvek megfilmesítésének korát éljük – ezek pedig nagyrészt sci-fik. Herbert Ross Dűnéjének sokszor nekifutottak, mire Denis Villeneuve szerzői húrokat pengető két blockbustere végre a tömegek igényeit is képes volt kielégíteni; Isaac Asimov Alapítványából az Apple készített immár második évadát taposó, csillogó űroperát – a Netflix pedig az elmúlt évek egyik legnagyobb sikerű, kultikus hard sci-fijébe, Liu Ce-hszin kínai író Hugo-díjas A háromtest-triló­giá­jába vágott bele.

Nem viccelnek

  • - minek -

Poptörténeti szempontból is kerek jubileumokkal teli lesz ez az év is – novemberben lesz negyven éve, hogy megjelent a The Jesus and Mary Chain első kislemeze, a melódiát irgalmatlan sípolásba és nyavalyatörős ritmusba rejtő Upside Down.

Elszáll a madárnő

„Én nem tudok, és nem is szeretek a képeimről beszélni. Amit el tudok mondani, azt csak színnel tudom elmondani. Képeimbe belefestettem az életem tragédiáit és örömeit. Ez volt az életem” – halljuk a művész vallomását a kiállítás első termében, a falra vetített 1977-es rövidfilm részleteként.

Aktivizmus színészekkel

  • Erdei Krisztina

Csoszó Gabriella aktivista fotós, töretlen kitartással vesz részt az ellenzéki tüntetéseken és osztja meg képeit azokkal, akik szeretnének mást is látni, mint amit a NER kínál.

Házasok hátrányban

  • Kiss Annamária

Középkorú házaspár egy protokollparti után vendégül lát egy fiatal párt egyetemi lakosztályuk teraszán, hajnali kettőkor. Az elején mit sem sejtenek arról, hogy ez lesz valamennyiük életének talán leghosszabb éjszakája.

Koponyalabirintus

Az alighanem legelismertebb, világirodalmi rangú kortárs román író, Mircea Cărtărescu 2015-ös nagyregénye rendkívüli, monstruózus mű. Kiszámíthatatlan, szabálytalan, megterhelő. Pedig látszatra nagyon is egyszerű, már-már banális helyzetből indul.

Messziről jött zeneszerző

A Tigris és sárkány és a Hős filmzeneszerzője hat éve már járt is nálunk, mégis bemutatásra szorul a magyar koncertlátogatók előtt. A hatvanhat éves, kínai származású komponistáról hídemberként szokás beszélgetni, aki a hagyományos kínai klasszikus zenét tömegekhez vitte el a nyugati világban.

Az ajánlat

Napi rendszeres fellépéseinek sorában Magyar Péter a múlt pénteken a Klubrádióban járt, ahol Bolgár György műsorában mindenféle kijelentéseket tett Ukrajnáról, illetve az ukrajnai háborúról.