"Mintha az agressziót díjaznák" - levelet írt Varga Juditnak a Bujákon brutálisan összevert nő

  • narancs.hu
  • 2019. december 20.

Belpol

"Intézményesített bántalmazás és semmittevés, áldozathibáztatás van Magyarországon" - írta Orosz Bernadett.

Levelet írt Varga Judit igazságügyi miniszternek Orosz Bernadett, akit volt párja, egy nyugalmazott katona brutálisan összevert még novemberben egy bujáki panzióban. A nő akkor a Facebookon osztotta meg történetét, és azt írta, hiába kért távoltartást és személyi védelmet a férfi ellen, nem kapott segítséget, a Salgótarjáni Járásbíróság csak azután rendelte el a távoltartást, hogy a nő történetét felkapta a sajtó is.

A 168 Óra által idézett, a miniszternek írt, de Orbán Viktor miniszterelnöknek, Ursula von der Leyennek, az Európai Bizottság Elnökének, Dobrev Klára alelnöknek, Evelyn Regner és Katarina Barley EP-képviselőknek, Gurmai Zita országgyűlési képviselőnek, Karácsony Gergely főpolgármesternek és Varga Andrea miskolci alpolgármesternek is eljuttatott levelében szintén azt hiányolja, hogy nem kapott rendes védelmet.

"Ma Magyarországon olyan, mintha az agressziót díjaznák. Áldozat- és tanúvédelem járna, de semmit nem kapok" - írta a nő a levélben.

"Személyes tapasztalatom szerint intézményesített bántalmazás és semmittevés, áldozathibáztatás van Magyarországon. Miért nem biztosítják az alapvető jogaimat? Miért nem néznek embernek? Azonban európai uniós állampolgár is vagyok, akinek jogai vannak, ha erőszakos bűncselekmény áldozata lett. Magyarországon miért nem működik ez a jogvédelem? Az Alaptörvényben biztosított jogok nekem, egyedülálló hatgyermekes édesanyának nem járnak, akit majdnem halálra vert az elkövető?" – tette fel a kérdést a levélben Varga Juditnak.

A nő azt írja, a rendőrség nem védte meg őt, holott az alaptörvény kimondja, hogy a rendőrség feladata lenne a közbiztonság és a közrend védelme. Orosz Bernadett szerint az ellene elkövetett életellenes bűncselekmény során tettenérés történt, ennek ellenére az elkövetőt azóta sem szankcionálták, nem került előzetes letartóztatásba.

A nő a levelében arra is kitér, hogy sajnálattal vette tudomásul, hogy Varga Judit politikai hisztinek minősítette a nők elleni erőszak megelőzéséről szóló Isztambuli Egyezményt, amelyet a kormány azóta sem kíván ratifikálni.

"Az elmúlt hónapok súlyos tragédiái megmutatták, hogy milyen mértékű probléma a családon belüli erőszak Magyarországon. Legszörnyűbb, hogy megfelelő védelem hiányában nem csak tőlem akarják a reményt és a biztonságos élethez való jogot elvenni, hanem az összes Magyarországon élő embertől. Mi kell Önnek ahhoz, hogy végre belássa, Magyarországon nem kapják meg az erőszak áldozatai a nekik járó megfelelő védelmet? Még több értelmetlen halál? Még több áldozat? Még több árván maradt sérült gyermek? Még több halott gyermekét gyászoló édesanya? Nem ugrott még meg eléggé a statisztika?" – tette fel a kérdést a miniszternek Orosz Bernadett.

Orosz Bernadett kérte azt is, hogy a győri gyermekgyilkosság esetéhez hasonlóan rendeljen el a miniszter vizsgálatot az ő ügyében is.

Figyelmébe ajánljuk

Vérző papírhold

  • - ts -

A rendszeresen visszatérő témák veszélyesek: mindig felül kell ütni a tárgyban megfogalmazott utolsó állítást. Az ilyesmi pedig egy filmzsánerbe szorítva a lehetőségek folyamatos korlátozását hozza magával.

Szűznemzés

Jobb pillanatban nem is érkezhetett volna Guillermo del Toro új Frankenstein-adaptációja. Egy istent játszó ifjú titán gondolkodó, tanítható húsgépet alkot – mesterséges intelligenciát, ha úgy tetszik.

Bárhol, kivéve nálunk

Hajléktalan botladozik végig a városon: kukákban turkál; ott vizel, ahol nem szabad (mert a mai, modern városokban szabad még valahol, pláne ingyen?); már azzal is borzolja a kedélyeket, hogy egyáltalán van.

Brahms mint gravitáció

A kamarazenélés közben a játékosok igazán közel kerülnek egymáshoz zeneileg és emberileg is. Az alkalmazkodás, kezdeményezés és követés alapvető emberi kapcsolatokat modellez. Az idei Kamara.hu Fesztivál fókuszában Pablo Casals alakja állt.

Scooter inda Művhaus

„H-P.-t, Ferrist és Ricket, a három technoistent két sarkadi vállalkozó szellemű vállalkozó, Rácz István és Drimba Péter mikrobusszal és személyautóval hozza Sarkadra május 25-én. Ezen persze most mindenki elhűl, mert a hármuk alkotta Scooter együttes mégiscsak az európai toplista élvonalát jelenti. Hogy kerülnének éppen Magyarországra, ezen belül Sarkadra!?” – írta a Békés Megyei Népújság 1995-ben arról a buliról, amelyet legendaként emlegetnek az alig kilencezer fős határ menti kisvárosban.

Who the Fuck Is SpongyaBob?

Bizonyára nem véletlen, hogy az utóbbi években sorra születnek a legfiatalabb felnőtteket, a Z generációt a maga összetettségében megmutató színházi előadások. Elgondolkodtató, hogy ezeket rendre az eggyel idősebb nemzedék (szintén nagyon fiatal) alkotói hozzák létre.

A Mi Hazánk és a birodalom

A Fidesz főleg az orosz kapcsolat gazdasági előnyeit hangsúlyozza, Toroczkai László szélsőjobboldali pártja viszont az ideo­lógia terjesztésében vállal nagy szerepet. A párt­elnök nemrég Szocsiban találkozott Dmitrij Medvegyevvel, de egyébként is régóta jól érzi magát oroszok közt.