Országos tanárhiány van a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke szerint is

  • narancs.hu
  • 2023. augusztus 22.

Belpol

Horváth Péter szerint ezres nagyságrendben lesznek olyanok, akik még ezek után hagyják el a pályát a státusztörvény miatt.

Bár a Belügyminisztérium a baloldal hergelésének tartja és tagadja, a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke szerint is országos tanárhiány van. Horváth Péter, aki a győri Révai Miklós Gimnázium igazgatója is a Népszavának elmondta, hogy

több olyan iskoláról is tud, ahol nehezen tudják feltölteni a távozó tanárok megüresedett helyét.

Hozzátette, a pedagógusoknak szeptember végéig kell nyilatkozniuk, elfogadják-e az új törvényben előírt foglalkoztatási körülményeket és szabályokat,

ezres nagyságrendben lesznek olyanok, akik még ezek után hagyják el a pályát a státusztörvény miatt.

A pedagógus szakszervezetek ellensúlyaként, 2013-ban törvényi módon felállított Pedagógus Kar elnöke szerint komoly gond, hogy a Belügyminisztérium nem hirdette még ki státusztörvény végrehajtási rendeletét sem, amelyre a július 15-én életbe lépett törvény számos ponton hivatkozik.

De már csak alig több mint másfél hét van hátra a szeptember 1-i iskolakezdésig, a Belügyminisztérium még a tanév rendjének végleges változatát sem tette közzé. Az eddig megjelent tervezet szerint a következő tanév egy héttel tovább tart majd, miután hosszabb lesz a téli és a tavaszi szünet is.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Ne nézd a monitort egy hétig, ha nem muszáj! Mi az a digitális detox, miért fontos, és milyen pozitív hozadékai vannak?

Csendben üldögélés, függönyminta bámulás, papírújság olvasás, Barbizás a gyerekkel – ilyesmiket is csinálhat az ember, ha kiszakítja magát a monitor elől. A Kék Pont Alapítvány által szervezett egyhetes digitális detox-program eredettörténetéről és az „elvonón” szerzett saját élményeiről Dávid Ferenc programfelelős, az alapítvány munkatársa mesélt a Magyar Narancsnak.

Balatonföldvári „idill”: íme az ország egyetlen strandkikötője

  • narancs.hu

Dagonya, vagy a legtisztább balatoni homok? Ökokatasztrófa, vagy gyönyörűség? Elkészült a vitorláskikötő Balatonföldvár Nyugati strandján; július, vagy ha úgy tetszik, a balatoni főszezon első hétvégéjén néztük meg, valóban ellentétes-e a „józan ésszel”, hogy strand és kikötő ugyanazon a területen létezzen.

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.