Pert vesztett a TV2, az Origo és a 888.hu

  • narancs.hu
  • 2021. február 12.

Belpol

A rabszolgatörvény elleni demonstráción résztvevő tüntetőkről állítottak valótlanságokat.

A 2018 decemberében zajlott tüntetésekről készített egy "arcképcsarnokot" a 888.hu, ami aztán megjelent az Origón és a TV2 riportjában is. A tiltakozásban valamilyen formában aktív szerepet vállaltakról a fenti kormánypárti médiumok azonban valótlanul állították, hogy törtek, zúztak és a céljuk a rombolás lett volna - számol be a hvg.hu.

A két civil aktivista, akik az ügyben beperelték a sajtótermékeket, a TASZ segítségével már korábban megnyerte a 888.hu és az Origo elleni ügyet: a sérelemdíjat megkapták ugyan, de a helyreigazítás még most sem történt meg.

Így az aktuális, csütörtöki tárgyaláson már csak a TV2-t érintő ügyben kellett döntést hozni: eszerint a bíróság teljes egészében helyt adott a keresetnek. A döntés értelmében a TV2 Tények című műsorában fel kell olvasni az ítélet rendelkező részét, és sérelemdíj megfizetésére is kötelezték a csatornát.

Figyelmébe ajánljuk

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.

Saját magány

A Comédie-Française évszázadok óta egyre bővülő, immár többezresre duzzadt repertoárjából most a klasszicista szerző modern köntösbe bújt, Guy Cassiers rendezésében újragondolt változatát hozták el Budapestre – pár hónappal a premier után.

Az én bilincsei

A Losoncról származó Koós Gábor (1986) a Képzőművészeti Egyetem grafikaszakán végzett, és még tanulmányai idején monumentális, több mint két méter magas munkáival lett ismert.