A koronavírus-járvány alatt nem voltak vezényelhetőek az alapellátó orvosok – ezzel indokolta az egészségügy rendbetételével legújabban megbízott kormánytag, a miniszterelnök helyettese, hogy miért lenne üdvös államosítani a háziorvosi ellátást – értesült több, független forrásból a Medical Online.
A lap megjegyzi, a két világháború között is a Belügyminisztérium irányítása alatt működött az egészségügy, úgy tűnik, a kormány most ehhez az időszakhoz kíván visszatérni. A háziorvosi ellátás államosítása azonban igen sok kérdést felvet, például azt, hogyan kárpótolják azokat, akik akár több tízmillió forintot is kifizettek a praxisuk tulajdonjogáért, vagy hogyan fizeti ki az állam azokat a háziorvosokat, akiknek saját tulajdonában van a rendelője, vagy a praxisban használt számos eszköz.
Az alapellátás államosításának ötlete az elmúlt tíz évben már többször is felmerült, figyelmeztet a lap, ahogy azt is évek óta hangoztatja a kormány, hogy az alapellátás számára prioritás. Ehhez képest még mindig súlyos problémákkal küzd, ráadásul a 2015-ben elfogadott alapellátási törvényhez kapcsolódó rendeleteket a mai napig nem abszolválta az Emmi.