Questor-ügy: 11 milliárd forintot kell fizetnie Tarsoly Csabának

  • BM
  • 2019. november 19.

Belpol

Megszületett az első ítélet, amely megállapítja a korábbi cégvezető felelősségét.

Megszületett az első ítélet, amely kimondta Tarsoly Csaba jogi felelősségét a Questor-ügyben, és 11,2 milliárd forint vagyoni kártérítésre kötelezte a korábbi cégvezetőt – írta meg az Index a felszámolás alatt lévő brókercég közleménye alapján.

Az első fokú, nem jogerő ítélet indoklása szerint Tarsoly nem a hitelezők érdekeinek figyelembevételével látta el feladatait, ezért a követelések kielegítését legalább 11,2 milliárd forinttal meghiúsította – a bíróság kötelezi az összeg kifizetésére.

Tarsoly Csaba utazik

Tarsoly Csaba utazik

Fotó: MTI

Az ítéletben az szerepel, hogy Tarsoly a Questor „fizetésképtelenséggel fenyegető helyzetének bekövetkeztét, de legalább 2012. január 1-jét követően ügyvezetési feladatait nem a hitelezők érdekeinek figyelembevételével látta el”, amivel a követeléseik kielégítését legalább 11 216 982 761 forinttal meghiúsította. Ezt az összeget kell kiegyenlítenie Fővárosi Törvényszék Gazdasági Hivatala felé.

Tarsoly Csabával még 2016-ban készített interjút a Magyar Narancs, amelyben a cégvezető felvetette azt is, vajon milyen felelőssége van az ügyben Orbán Viktor miniszterelnöknek.

Tarsoly Csaba: „Kaptam egy ígéretet a megfelelő helyről"

A Quaestor egykori elnök-vezérigazgatója, a Quaestor-ügy első rendű vádlottja. Az ő története következik. Az ügyészség szerint 210 milliárd forint tűnt el, és csak Tarsolyt 753 rendbeli, bűnszervezetben elkövetett csalással és sikkasztással vádolják. A vád szerint a Quaestor fiktív kötvényeket bocsátott ki, és Tarsoly a cég házipénztárát is dézsmálta.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.