Schadl György: Mit számított volna, hogy ismerem Rogán Antalt?

  • narancs.hu
  • 2025. január 25.

Belpol

Nyilatkozott a végrehajtók egykori elnöke, aki szerint az ügyészségen azt várták, hogy feldobja Völner Pált, aki pedig majd „másra mond terhelőt”. 

„Ha valaki egy kicsit jártas a jogban, akkor tudja, hogy ez az egész képtelenség lenne. Bementek az ügyészségre, kihúzták ezeket az ottani dokumentumokból, utána pedig egyenként a vádlottak és a védők iratait is manipulálták? Különben is, itt nem a sajtóról vagy a titkosszolgálatról volt szó, hanem végrehajtókról,

mit számított volna, hogy ismerem Rogán Antalt vagy a kabinetfőnökét?”

– nyilatkozta Schadl György az Index azon kérdésére, miszerint a Magyar Péter által nyilvánosságra hozott hangfelvétel szerint Varga Judit korábbi igazságügyi miniszter arról beszélt, hogy Rogán Antal kihúzatta magát a Schadl-Völner-ügy nyomozati anyagából. 

Schadl György, a végrehajtók korábbi elnöke az Orbán-kormány egyik legsúlyosabb korrupciós botrányának vádlottja Völner Pál egykori igazságügyi államtitkárral együtt. Schadl úgy látja, az ügyészségen azt várták, hogy vádalkut köt és feldobja Völnert, aki pedig majd „másra mond terhelőt egy alku keretein belül”. „Nézze, nem engem akartak leszedni a sakktábláról, én csak egy járulékos veszteség vagyok. Az eljáró ügyész is csak egy porszem, neki is van egy főnöke, aki megkapta az utasítást valakitől, magasabb szinteken, hogy ezt az ügyet végig kell csinálni velünk szemben” – fogalmazott. A vádirat szerint Völner néhány millió forintért cserébe intézett végrehajtói kinevezéseket, amit Schadl nevetségesnek tart.

Schadl György szerint bár a politika igyekszik befolyást szerezni az ügyben, olyan információ nem jutott el hozzá, hogy a tárgyalás végkimenetele előre el van döntve, bízik a bíróság függetlenségében. Az ügyészség egyes tagjai miatt azonban már felmerültek aggályok benne. 

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.