Kirúgás a Máltai Szeretetszolgálatnál

Szerepvállalása miatt küldték el a szónokot

  • narancs.hu
  • 2012. március 29.

Belpol

Elküldte állásából a Schmitt Pál doktorija miatt tartott flashmob szónokát, Bálint Gergelyt a Máltai Szeretetszolgálat. A tüntetés napján még arról volt szó, hogy Bálint „máltás” igazolványt kap, és állandósítják a munkahelyén.

A Lehet Más a Politika honlapja az esettel kapcsolatban arról tudósít, hogy a párt aktivistájának elbocsátását az utcai szolgálat vezetője, Kocsis Mihály állítólag azzal indokolta, hogy a Máltai Szeretetszolgálat által képviselt katolikus értékekkel nem fér össze Bálint Gergely politikai szerepvállalása. Azt, hogy nem szakmai megfontolások eredménye az elbocsátás, az is megerősítheti, hogy a tüntetés napjának délutánján tartott munkaértekezleten Kocsis még arra kérte a kollégáit, hogy adjanak kulcsokat Bálintnak a szolgálat minden helyiségéhez, továbbá csináltassanak számára „máltás” igazolványképet és e-mail címet. Azaz minden szándék Bálint pozíciójának véglegesítésére utalt. Aztán nem egészen huszonnégy óra múltán megváltozott Kocsis véleménye, noha ez idő alatt Bálint nem dolgozott, csak tüntetett. Kocsis Mihály a narancs.hu megkeresésekor nem kívánta kommentálni az ügyet.

A Narancs információi szerint egy héttel ezelőtt munkatársai már „fellázadtak” Kocsis ellen, amikor munkaértekezleten politizált a lezáruló téli krízisidőszak utólagos értékelésekor. Úgy tudni, akadt olyan munkatárs, aki tiltakozása jeléül távozott is a megbeszélésről. Kocsis itt arról beszélt, hogy Tarlós István főpolgármester nagy becsben tartja a Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkáját, s az eredmények Kocsis szerint csak az LMP és A Város Mindenkié csoport hajléktalanügyi fellépése, ellenpropagandája miatt nem váltanak ki még nagyobb elismerést a nyilvánosságban.

 


Fotó: MTI

Amint ismeretes: a Magyar Máltai Szeretetszolgálat együttműködik a kerületi önkormányzatokkal is hajléktalankérdésekben. A szolgálat munkatársai próbálták például – az önkormányzat megbízásából – hosszú ideig rábeszélni a távozásra azt a XV. kerületi hajléktalan párt, akikről lapunk írta meg végül, hogy magánterületen élnek, vagyis az önkormányzat nem jogosult intézkedni az ügyükben. Ezt követően a Magyar Máltai Szeretetszolgálatot több hajléktalanszervezet is bírálta akkori közreműködése miatt.

Figyelmébe ajánljuk

„Rá­adásul gonosz hőseinek drukkol”

A több mint kétezer strófás Nibelung-ének a középkori német irodalom talán legjelentősebb műve. Hogyan lehet ma aktuális egy 800 éves irodalmi mű? Miért volt szükség egy új magyar változatra? Erről beszélgettünk Márton László író-műfordítóval öt évvel ezelőtt. Idézzük fel a cikket!

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”