Takaró Mihály:  az iskola nem a gyermekek igényeit kielégítő intézmény
takaro_3_top_story_lead.jpg

Takaró Mihály: az iskola nem a gyermekek igényeit kielégítő intézmény

  • narancs.hu
  • 2020. március 3.

Belpol

Az új alaptanterv kidolgozója szerint nem elfogult a szakma által egységesen támadott alaptanterv.

Az új NAT kidolgozásában részt vevő Takaró Mihály a Magyar Nemzetnek adott interjút. A szélsőjobboldali történész kifejtette:

Az iskola nem a gyermekek igényeit kielégítő intézmény, hanem az a feladata, hogy átörökítse a nemzeti kultúrát.

Takaró azt is mondta, hogy egy író megítélésénél „csak az életmű és az érték lehet megítélési alap“, a világnézet nem számít. Erre példaként azt hozta fel, hogy a baloldali József Attila bent maradt a tantervben.

Figyelmébe ajánljuk

„A magyarok az internetre menekülnek a valóság elől”

  • Artner Sisso
Szokolai Róbert korábban ifjúsági szakszervezeti vezető volt, jelenleg az Eötvös10 Művelődési Ház kommunikációs vezetője. Arról kérdeztük, milyen lehetőségei vannak a fiataloknak ma Magyarországon, kire és mire számíthatnak, valamint hogyan használják az internetet, a közösségi médiát, és mire mennek vele.

Valóra vált forgatókönyv

1984-ben került a mozikba Rob Reiner első filmje, A turné (This Is Spinal Tap). Az áldokumentumfilm egyik főszereplője maga a rendező volt, aki az éppen amerikai turnén levő fiktív brit hard rock zenekar, a Spinal Tap történetét próbálta kibogozni.