„Előfordulhat majd a kétszeri kikérdezés is”, aztán jön csak a mentő

  • narancs.hu
  • 2017. augusztus 3.

Belpol

Ettől majd biztos gyorsabbak lesznek.

A rendőrség és a tűzoltóság után a mentőket is a 112-es segélyhívószámon lehet majd elérni – számolt be a Lánglovagok.hu.

A mentőszolgálat hívószámát még ebben az évben teljesen integrálják a 112-es Egységes Segélyhívó Rendszerbe, azaz:

hiába hívja az ember a mentőket, a hívást először a Központi Hívásfogadóba irányítják.

Az eddigi gyakorlat szerint az Országos Mentőszolgálat a hívásokat 26 különálló irányítócsapathoz, közvetlenül a helyi illetékességű mentőkhöz kapcsolta, most azonban ez változik: a tájékoztatás szerint előfordulhat majd a kétszeri kikérdezés is, és az, hogy egyes eseteknél először a központi protokoll kérdéseire kell válaszolni, mielőtt a mentőkhöz kapcsolják a bajbajutottat. A központosítás célja nyilván a gyorsabb ellátás. Vajon az eddig sem könnyű helyzetben lévő mentősöket tényleg segíteni fogja az új mechanizmus?

Erre a kérdésre korántsem egyértelmű a válasz.

Anno a rendőrségnél sem ment ez zökkenőmentesen:

„Olyanok vagyunk, mint a zombik” – Brutális túlterhelés a rendőrségnél

Új tevékenységirányító rendszert tesztel a rendőrség. A projekt vidéki résztvevője azonban hosszan sorolta lapunknak a rendszer problémáit, miközben kizsigerelt rendőrökről beszélt. Szerinte kialvatlanság és emberi kapcsolataik elsorvadása jellemzi az állományt. A rendőrség szerint nincs gond. „Akik itt dolgoznak, abszolút leharcoltak. Csak decemberben 1100 túlóra volt, ami iszonyatos a korábbi 20-30-40 túlórához képest.”

Figyelmébe ajánljuk

Szálldogálni finoman

Úgy hírlik, a magyar könyvpiacon újabban az a mű életképes, amelyik előhúz egy másik nyuszit egy másik kalapból. A szórakoztatás birodalmában trónfosztott lett a könyv, az audiovizuális tartalom átvette a világuralmat. Ma tehát a szerző a márka, műve pedig a reklámajándék: bögre, póló, matrica a kisbuszon. 

Ja, ezt láttam már moziban

Dargay Attila ikonikus alkotója volt a világszínvonalú magyar animációs filmnek. A Vukot az is ismeri, aki nem olvasta Fekete István regényét, de tévésorozatain (Pom Pom meséi, A nagy ho-ho-horgász stb.) generációk nőttek fel, halála után díjat neveztek el róla. Dédelgetett terve volt Vörösmarty klasszikusának megfilmesítése. 

Desperados Waiting for the Train

  • - turcsányi -

Az a film, amelyikben nem szerepel vonat, nos, bakfitty. S még az a film is csak határeset lehet, amelyikben szerepel vonat, de nem rabolják, térítik vagy tüntetik el. Vannak a pótfilmek, amelyekben a vonatot buszra, tengerjáróra, repülőgépre, autóra/motorra, egészen fapados esetben pedig kerékpárra cserélik (mindegyikre tudnánk több példát is hozni). 

Lentiből a világot

Nézőként már hozzászoktunk az előadások előtt kivetített reklámokhoz, így a helyünket keresve nem is biztos, hogy azonnal feltűnik: itt a reklám már maga az előadás. Kicsit ismerős az a magabiztosan mosolygó kiskosztümös nő ott a képen, dr. Benczés Ágnes Judit PhD, MBA, coach, csak olyan művien tökéletesre retusálták, kétszer is meg kell nézni, hogy az ember felismerje benne Ónodi Esztert.

Crescendo úr

A Semiramis-nyitánnyal kezdődött koncert, és a babiloni királynőről szóló opera szimfonikus bombákkal megtűzdelt bevezetője rögtön megalapozta az este hangulatát. Szépen adta egymásnak a dallamokat a klarinét, a fuvola, a pikoló, a jellegzetes kürttéma is könnyed fesztelenségét domborította Rossini zenéjének, akit a maga korában Signore Crescendónak gúnyoltak nagy ívű zenekari hegymászásai okán. A Danubia Zenekarra a zárlatban is ilyen crescendo várt.