Kis magyar zsarolós: csak próbaidővel folytathatják munkájukat az évek óta hivatalban lévő kórházigazgatók

  • narancs.hu
  • 2017. augusztus 4.

Belpol

A papminisztertől szeretettel.

Állásajánlatot kaptak a humán tárca vezetőjétől azok a kórházigazgatókhoz, akiknek július végén lejárt a megbízatásuk. Sima ügy lenne az egész, ha az augusztus első napjaiban kézhez kapott új munkaszerződések nem tartalmaznának némi újdonságot a kórházvezetőknek. A Balog Zoltán miniszter által aláírt szerződést olvasva ugyanis többen meglepődve észlelték, hogy az évek óta hivatalban lévő főigazgatók augusztustól csak három hónapos próbaidővel folytathatják vezetői munkájukat – írja a Népszava.  Eszerint az is erősen kérdéses, pontosan mennyi ideig tölthetik majd be posztjukat, mert a munkaszerződésben az áll, hogy „a megbízás a főigazgatói pályázatok kiírásának eredményes lezárásáig vagy legfeljebb 5 évre” szól. Azt azonban nem közölték, melyik posztot fogják megpályáztatni és melyiket nem. A munkaszerződés aláírásával pedig lényegében tudomásul  veszik a kórházvezetők, hogy a fenntartó bármikor pályázatot írhat ki posztjukra.

Egy a Népszavának nyilatkozó érintett szerint a főigazgatói pályázatok lebegtetésének kérdése aligha tekinthető másnak, mint a kórházvezetők zsarolásának. „Aki jól viselkedik, az maradhat, a többinek mennie kell, aki pedig nem értene a szép szóból, annak három hónapos próbaidőt is szabtak a meghunyászkodásra.”

Figyelmébe ajánljuk

BKV: csak semmi pánik, lesz fizetés!

A cég megbízott vezérigazgatója belső körlevélben igyekszik nyugtatni a cég dolgozóit, hogy mindenki megkapja a fizetését júniusban. A szakszervezetek megkezdték az egyeztetéseket arról, milyen eszközökkel éljenek, ha ellehetetlenül a BKV és többi fővárosi szolgáltató cég működése.

A képekbe dermedt vágy

Az Aspekt című feminista folyóirat társ­alapítója, Anna Daučíková (1950) meghatározó alakja a szlovák és a cseh feminista és queer művészetnek és a kilencvenes évektől a nemzetközi szcénának is.

Emberarcú

Volt egy történelmi pillanat ’56 után, amikor úgy tűnt: a szögesdrótot ha átszakítani nem lehet ugyan, azért átbújni alatta még sikerülhet.