Természetesen a New York-i terrortámadás kapcsán is csak brüsszelezni tud a Fidesz

  • Narancs.hu/MTI
  • 2017. november 1.

Belpol

Ja, és migránsozni!

Rövid közleményt adott ki a New York-i terrortámadás miatt a Fidesz. Ebben nem találunk részvétnyilvánítást, vagy más empatikus mozzanatot a nyolc halálos áldozatot követelő eset kapcsán, viszont a szokásos Brüsszel- és migráns-toposz előkerül.

Nem hiába, hiszen ezért is írták:

„Az újabb terrorcselekmény, ezúttal New Yorkban, szomorúan világossá teszi, hogy az iszlám terror a világ bármely pontján fenyegetheti az ott élők biztonságát, testi épségét és életét. Magyarországnak a brüsszeli nyomással szembe kell mennie, és ragaszkodnia kell ahhoz, hogy migránsmentes övezet maradjon. Nem engedhetjük, hogy ránk kényszerítsenek egy olyan bevándorláspolitikát, amely tragikus módon újra meg újra emberéleteket követel.”

Figyelmébe ajánljuk

Emlékfénybetörés

Reisz Gábor Van valami furcsa és megmagyarázhatatlan című filmjének nyitójelenetében a főszereplő azon gondolkodik, vajon feltűnne-e bárkinek is, ha egyszer csak összeesne és meghalna. Budapest különböző helyszíneire vizionálja a szituációt: kiterül a Nemzeti Múzeum lépcsőjén, a Blahán, a villamoson, egy zebra közepén, az emberek pedig mennek tovább, mintha mi sem történt volna.

Bácsirománc

Mintha csak időgépben röppennénk vissza a 80-as, 90-es évekbe. Semleges, visszatérő díszletek, élesen bevilágított terek, minden epizód végén fontos leckéket tanuló, mégis ismerősen stagnáló figurák és élőben kacagó közönség.

Nők, tájban

Januško Klaudia (1998) csak tavaly végzett a Képzőművészeti Egyetem festőművész mesterszakán, mégis izmos bibliográfiával, számos egyéni kiállítással és külföldi ösztöndíjjal büszkélkedhet – köztük az éppen csak „csírázó” életmű és a mostani egyéni kiállítás szempontjából a legjelentősebbel, a 2024-es izlandival, ahol az „ökofeminizmus szempontjából vizsgálta a lokális éghajlatváltozás hatásának és az izlandi nők társadalmi helyzetének metszéspontjait”.

Mari a Covidban

A groteszkre vett darabban Kucsera Viktória (Kárpáti Barbara) magyar–történelem szakos tanár a Covid-járvány alatt a színjátszó csoportjával ír drámát a díva életéről.