Tüntetést szerveznek Orbán Viktor mellett október 23-ra

  • narancs.hu
  • 2018. október 1.

Belpol

De miért?

Egy múlt héten alapított Facebook-csoportban szerveznek tüntetést Orbán Viktor mellett október 23-ra. Az esemény leírásában az szerepel, hogy *Álljunk ki Orbán Viktor mellett fővárosunkban Budapesten az október 23-i nemzeti ünnep napján! Mutassuk meg, mekkora a békés magyar többség!”

false

Az eseményre eddig 300 ember jelzett vissza, bár a tüntetés inkább kamunak tűnik. Ugyanakkor erősen hajaz a békemeneteket szervező CÖF rendezvényeire. Ám a szervezet elnöke, Csizmadia László az Indexnek azt mondta, ők most nem szerveznek semmit, pedig elvileg lenne rá igény a tábor részéről. „Naponta több tíz levelet kapunk, hogy legyen békemenet, de ahhoz nagyon komoly eseménynek kell megtörténnie” – mondta Csizmadia.

(via Index)

Figyelmébe ajánljuk

Konzultáció kamu adóról, nem kamu adóból

Kibújt a szög a zsákból: a miniszterelnök bevallotta, amit eddig is tudtunk, miszerint a nemzeti konzultáció a Fidesz érdekeit szolgálja, mozgósítani lehet vele. A legújabbat egy senki által nem hitelesített, állítólagos Tisza-adóemelésről szóló sajtpapírra hivatkozva indítják el. 

Klasszissal jobban

  • - minek -

Az utóbbi évtizedek egyik legnagyszerűbb poptörténeti fejleménye volt a Saint Etienne 1990-es létrejötte, no meg három és fél évtizedes, nagyjából töretlen, egyenletesen magas színvonalú pályafutása – mindez azonban most lezárulni tűnik.

Közös térben, külön utakon

A gesztusfestészetet helyezi fókuszba a hajdani Corvin Áruház épületében működő Apollo Gallery legújabb kiállítása, amely három figyelemre méltó kortárs absztrakt művész világát hozza össze.