Újabb milliárdok a Habony- és Kálomista-féle cégeknek

  • narancs.hu
  • 2017. augusztus 2.

Belpol

Naná, hogy a közmédiától.

Ismét közzétette az MTVA az 5 millió forintnál magasabb összegekről szóló szerződéseit, ezekből szemezgetett a 444. E szerint a nagyobb értékű szerződéseket főként Fidesz-közeli cégek nyerték el. Az egyik legnagyobb tétel a listán az Új Média és Teletext Szolgáltató Kft. 1,2 milliárd forintos szerződése az MTVA online felületeinek kezelésére, szerkesztésére, adások magyar nyelvű feliratozására, „speciális szolgáltatások, és műsorkészítési tevékenység ellátására”. Ez a cég az MTVA tulajdonában áll.

Fábry Sándor cége 132 millió forintért készíti a Kabaré című műsort és az újévi BÚÉK adását. A Bagi–Nacsa Show Kft. 98 millióért készül, Borbás Mária és a Stratcomm Kft. 155 millióért gyártja a Gasztroangyalt. Kálomista Gábor Megafilm cége több mint egymilliárd forintos megbízást kapott idén: 657 millióért készítik a Tóth János című sorozatot (12,5 millió jut egy részre), a Csak színház és más semmi harmadik évadja 330 millióba kerül, és további 300 millió jut az Egynyári kaland új részeire. Kálomista felívelő karrierjéről és üzleti kapcsolatairól itt írtunk részletesen.

„Kun származású ember vagyok" - Kálomista Gábor portréja

A magyar filmgyártás meghatározó figurája, de a kultúra más területein és a sportéletben is jelentős befolyást szerzett. Volt lelkes téeszes, vadászboltvezető, Cseh Tamás menedzsere és kormányközeli megmondóember. Olyan sikerfilmek fűződnek a nevéhez, mint a Csak szex és más semmi; és olyan bukások, mint a Veszettek. Simicska ismerőse, Orbán Viktor lelkes híve, a közmédia fő beszállítója.

Szintén nagyot nyert a Habony Árpádhoz közeli Apropó Média. Ez a cég készíti a Maradj talpon!-t (256 millió), A Dalt (201 millió), Noé barátait (77 millió) és a Szólalj meg című oktatóműsort is (380 millió).

További részletek a 444 cikkében.

Figyelmébe ajánljuk

Népi hentelés

Idővel majd kiderül, hogy valóban létezett-e olyan piaci rés a magyar podcastszcénában, amelyet A bűnös gyülekezet tudott betölteni, vagy ez is olyasmi, ami csak elsőre tűnt jó ötletnek.

A hiány

László Károly, a háborút követően Svájcban letelepedett műgyűjtő, amikor arról kérdezték, miért nem látogat vissza Auschwitzba, azt válaszolta, hogy azért, mert nem szereti a nosztalgiautakat.

Fagin elsápad

Pong Dzsun Ho társadalmi szatírái, Guillermo del Toro árvái, vagy épp Taika Waititi szeretnivalón furcsa szerzetei – mindegy, merre járunk, a kortárs filmben lépten-nyomon Charles Dickens hatásába ütközünk.

Vörös posztó

Ismertem valakit, aki egy stroke-ból kigyógyulva különös mellékhatással élt tovább: azt mondta, amit gondolt. Jót, rosszat, mindenkinek bele a szemébe, rosszindulat, számítás és óvatoskodás nélkül. Nehéz volt vele találkozni, mindig ott volt a veszély, hogy mint egy kegyetlen tükörben, hirtelen meglátjuk valódi önmagunkat. De jó is volt vele találkozni, mert ha megdicsért valakit, az illető biztos lehetett benne, hogy úgy is gondolja.

Szeplőtelen fogantatás mai köntösben

Bullshit munkahelyen vesztegelsz, ahol ráadásul csip-csup kiszolgáló feladatokkal is téged ugráltatnak, csak azért, mert nő vagy? Kézenfekvő menekülési útvonalnak tűnik, hogy elmész „babázni”. Persze ha nincs férjed vagy barátod, a dolog kicsit bonyolultabb – de korántsem lehetetlen.

Realista karikatúrák

Tizenkilenc kortárs szerző írta meg, mit jelentett az elmúlt egy-két évtizedben Magyarországon felnőni. Változatos a névsor: van pályakezdő és többkötetes író, eddig elsősorban költőként vagy gyerek- és ifjúsági könyvek szerzőjeként ismert alkotó is.