Visszahívják Pálffy Istvánt a dublini nagykövetség éléről

  • narancs.hu
  • 2020. január 10.

Belpol

A Magyar Közlönyben megjelent határozat nem tartalmaz indoklást.

A csütörtöki Magyar Közlönyben jelent meg egy sor köztársasági elnöki határozat nagykövetek kinevezéséről, valamint felmentéséről – írja a 24.hu. Úgy tűnik, összegyűjtötték a változásokat, mert van olyan határozat, amely még júliusra nyúlik vissza.

Áder János két nagykövetet hívott vissza tisztségéből: a volt tévés, majd KDNP-s képviselő Pálffy Istvánt a dublini nagykövetség éléről mentették fel még december elején. Medveczky Ivánt pedig a Mexikóvárosból hívták vissza tavaly novemberben.

Pálffyt Manno István váltja Írországban a magyar nagyköveti poszton. Manno volt korábban már miniszteri biztos, protokollfőnök a külügyben, valamint milánói főkonzul is.

Figyelmébe ajánljuk

Hajléktalanság – akár két lépésben

Betegség, baleset, alkohol- és drogproblémák, megromlott házasság, bedőlt vállalkozás, uzsorakölcsön, élősködő hozzátartozók – néhány ok, amik könnyen pénztelenséghez vezethetnek, ahonnan pedig sok esetben már csak egy lépés az utcára kerülni. Minderről a Vöröskereszt hajléktalanokat gondozó miskolci intézményének lakói meséltek. 

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.