A román rendőrségnek a caracali gyilkosság után jutott eszébe, hogy tilos a stoppolás

  • narancs.hu
  • 2019. augusztus 10.

Bűn

Elkezdték a stopposokat felvevő autósokat büntetni.

A román rendőrség miután egészen elképesztő módon, hibát hibára halmozva kezelte a caracali gyilkosság ügyét, elővett egy 2015-ben elfogadott jogszabályt, és azt váratlanul elkezdte számon kérni.

Sokkolta Romániát július végén az az eset, mely során egy 15 éves lányt, aki csak a caracali iskolájából akart hazajutni stoppal a nyolc kilométerre fekvő Dobroslovenibe, az autós, aki felvette elrabolta, megerőszakolta, és megölte.

A lány a fogvatartóitól háromszor is felhívta a rendőrség segélykérő számát, de állítólag nem tudták bemérni a hívás helyét. A rendőrök csak azután nézték vissza a biztonsági kamerák felvételeit a stoppolás helyszínéről, hogy három lehetséges helyszínre feleslegesen szálltak ki. A kamerafelvételeken látható autó rendszámának beazonosítása után vonult csak ki a hatóság ahhoz a házhoz, ahol a lányt fogvatartották. De  úgy tudni, ekkor is több mint három órát vártak, amíg megkapták a házkutatási engedélyt.

A lány első segélyhívása után 19 órával hatoltak be a házba.

Azóta kiderült, a bűntettet egy sorozatgyilkos, Gheorghe Dincă követhette el.

A Főtér.ro beszámolója szerint e törvény szerint taxisengedély nélkül egyetlen járműtulajdonos sem szállíthat pénzért utasokat. Az ezt megszegő sofőrök 1000-től 5000 lejig terjedő bírságra számíthatnak.

Mihai Fifor belügyminiszter közölte, hogy a közlekedési rendőrség átfogó ellenőrzésekbe kezdett, hogy fülön csípje az illegális fuvarozókat.

Az elmúlt héten 491 szabálysértés történt.

Figyelmébe ajánljuk

Szálldogálni finoman

Úgy hírlik, a magyar könyvpiacon újabban az a mű életképes, amelyik előhúz egy másik nyuszit egy másik kalapból. A szórakoztatás birodalmában trónfosztott lett a könyv, az audiovizuális tartalom átvette a világuralmat. Ma tehát a szerző a márka, műve pedig a reklámajándék: bögre, póló, matrica a kisbuszon. 

Ja, ezt láttam már moziban

Dargay Attila ikonikus alkotója volt a világszínvonalú magyar animációs filmnek. A Vukot az is ismeri, aki nem olvasta Fekete István regényét, de tévésorozatain (Pom Pom meséi, A nagy ho-ho-horgász stb.) generációk nőttek fel, halála után díjat neveztek el róla. Dédelgetett terve volt Vörösmarty klasszikusának megfilmesítése. 

Desperados Waiting for the Train

  • - turcsányi -

Az a film, amelyikben nem szerepel vonat, nos, bakfitty. S még az a film is csak határeset lehet, amelyikben szerepel vonat, de nem rabolják, térítik vagy tüntetik el. Vannak a pótfilmek, amelyekben a vonatot buszra, tengerjáróra, repülőgépre, autóra/motorra, egészen fapados esetben pedig kerékpárra cserélik (mindegyikre tudnánk több példát is hozni). 

Lentiből a világot

Nézőként már hozzászoktunk az előadások előtt kivetített reklámokhoz, így a helyünket keresve nem is biztos, hogy azonnal feltűnik: itt a reklám már maga az előadás. Kicsit ismerős az a magabiztosan mosolygó kiskosztümös nő ott a képen, dr. Benczés Ágnes Judit PhD, MBA, coach, csak olyan művien tökéletesre retusálták, kétszer is meg kell nézni, hogy az ember felismerje benne Ónodi Esztert.

Crescendo úr

A Semiramis-nyitánnyal kezdődött koncert, és a babiloni királynőről szóló opera szimfonikus bombákkal megtűzdelt bevezetője rögtön megalapozta az este hangulatát. Szépen adta egymásnak a dallamokat a klarinét, a fuvola, a pikoló, a jellegzetes kürttéma is könnyed fesztelenségét domborította Rossini zenéjének, akit a maga korában Signore Crescendónak gúnyoltak nagy ívű zenekari hegymászásai okán. A Danubia Zenekarra a zárlatban is ilyen crescendo várt.