Nem bántották a kalózok a fogságukban tartott magyar férfit

  • narancs.hu
  • 2017. november 12.

Bűn

A TEK hozta haza.

Hajdu János, a Terrorelhárítási Központ főigazgatója arról számolt be az M1-en vasárnap délután, hogy a körülményekhez képest jól van az a magyar férfi, akit október közepén raboltak el nigériai kalózok. A magyar túsz egy német konténerszállító hajón dolgozott, amely Egyenlítői-Guinea fővárosából, Malabóból indult, végcélja pedig a libériai Monrovia lett volna. Azonban még a nyílt tengeren, motorcsónakos fegyveresek támadták meg a hajót. Rövid tűzpárbaj után a támadók a legénység néhány tagjával együtt túszul ejtették a magyar férfit, majd szörnyű körülmények között tartották fogva. Bántani nem bántották.

A TEK jelenleg nyomoz a túszejtők ügyében, Hajdu azt mondta, hogy az ügye nem zárult le azzal, hogy hazahozták a férfit.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.