Letartóztatták az angyalföldi gyilkost

  • narancs.hu
  • 2023. július 21.

Bűn

A 35 éves T. Róbert esetében fennáll a szökés veszélye.

Elrendelte az angyalföldi emberöléssel gyanúsított férfi letartóztatását egy hónapra a Budai Központi Kerületi Bíróság – közölte a Fővárosi Törvényszék pénteken. A döntést azzal indokolták, hogy tartani lehet a gyanúsított elszökésétől vagy elrejtőzésétől, hiszen a 35 éves férfi személyes körülményei rendezetlenek. Se rendszeres jövedelme nincs – ismerősöktől kapott kölcsönökből él – jelentős hiteltartozása van, évek óta nem az állandó lakhelyén él, és valószínűleg azt az albérletet is felmondta, ahol nemrég megölte barátnőjét.

Múlt csütörtökön éjjel találtak holtan egy fiatal nőt Budapest XIII. kerületében, egy Véső utcai lakásban. A BRFK emberölés miatt rendelt el nyomozást, az akkor még feltételezett elkövető ellen elfogatóparancsot adtak ki. A hajtóvadászat napokig tartott, végül öt nap után, kedden jelentették be, hogy elfogták a 35 éves T. Róbertet Budapest III. kerületében. A férfi a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség iratkezelési osztályán dolgozott. A gyilkosság után ismerősei a rendőröknek csendes típusként írták le, aki azonban birtokolni akarta a barátnőit.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Mesterségvizsga

Egyesek szerint az olyan magasröptű dolgokhoz, mint az alkotás – legyen az dalszerzés, írás, vagy jelen esetben: színészet –, kell valami velünk született, romantikus adottság, amelyet jobb híján tehetségnek nevezünk.

Elmondom hát mindenkinek

  • - ts -

Podhradská Lea filmje magánközlemény. Valamikor régen elveszett a testvére. Huszonhét évvel az eltűnése után Podhradská Lea fogta a kameráját és felkerekedett, hogy majd ő megkeresi.

Nem oda, Verona!

  • - turcsányi -

Valahol a 19. század közepén, közelebbről 1854-ben járunk – évtizedekre tehát az államalapítástól –, Washington területén.

Nagyon fáj

  • Molnár T. Eszter

Amióta először eltáncolta egy kőkori vadász, ahogy a társát agyontaposta a sebzett mamut, a fájdalom a táncművészet egyik legfontosabb toposza.