Önmagát parodizálja a rendőrség, s ez most nagyon jól áll neki

  • B.P.M
  • 2019. augusztus 13.

Bűn

„Ha megvan a tettes, táncol a TEK-es.”
  • Kristóf! Két választási lehetőséged van!
  • Milyen?
  • A: az Insta-oldalunkon holnaptól a rendőrség hivatalos bikkfanyelvét használjuk...
  • Igen...
  • Vagy B...
  • B! B! B! B! B!

 

 

A felvétel a magyar rendőrség hivatalos Instagram-oldalán látható. Az önirónikus posztot az alábbi videó inspirálta.

A police.hu Insta-oldalán egyébként korábban is feltűntek jópofa videók, képek, kampányok: ilyen volt például a Janklovics Péter humorista „Anyádat hívd, ne a 112-t” című száma,

 

vagy amikor népmesei felütéssel hívták fel a figyelmet a KRESZ szabályainak betartására.

 

Az is emlékezetes volt, amikor egy versben számoltak be a rendőrmunka nehézségeiről, amelyet az első videó főszereplője, a szóvivő Gál Kristóf szavalt el.

 

Közös dalt is készítettek az Intim Torna Illegállal, amivel a túlzott alkoholfogyasztásra figyelmeztettek.

 

De cuki tartalmakból sincs hiány: ebben a videóban például a rendőrkutyákkal való közös edzéseket szemléltetik a kékkabátosok.

 

Egy szó, mint száz, a rendőrség Instagram-oldalán kívül kevés más olyan közösségi felület van, amely ennyire szórakoztató, amellett, hogy valós problémákra emlékeztet.

Színészből rendőr

A cikkünk elején látható „kisfilm” főszereplőjét egyébként Gál Kristófnak hívják, 27 évesen állt be rendőrnek. 2014-ben az Index beszélgetett vele, az interjúból kiderül, hogy a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője korábban színésznek tanult, tagja az AlkalMáté Trupp-nak, Horvai István és Máté Gábor egykori színészosztályának tagjaiból álló alkalmi társulatnak. Gál abba az osztályba járt, amelyben többek között Fenyő Iván, Kovács Patrícia és Jordán Adél is tanult.

 

 

Búcsúzzunk hát egy illusztris képpel, amely kellőképpen érzékelteti a police.hu Insta profiljának jellegét.

Velük senki nem cicózhat

Velük senki nem cicózhat

Fotó: police.hu

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.