Volt iskolaőr ellen emeltek vádat gyermekek megrontása miatt

  • narancs.hu
  • 2025. március 13.

Bűn

A férfi iskolaőrként ismerkedett meg egy fiúval, akit szexuálisan bántalmazott, majd egy budapesti gyermekotthonban egy kiskorú lányt rontott meg. 

Vádat emelt a Budapesti IV. és XV. Kerületi Ügyészség egy 53 éves férfival szemben, aki két kiskorú sérelmére szexuális bűncselekményt követett el, az ügyészség fegyházbüntetést indítványozott ellen – közölte az ügyészség

A vád lényege szerint a férfi gyermekfelügyelőként dolgozott egy budapesti gyermekotthonban. A vádlott feladata volt a nevelésre befogadott lányok felügyelete, munkavégzésük irányítása, gondozásuk. A férfi a növendékekkel igyekezett közvetlen viszonyt kialakítani, melynek érdekében megengedte nekik a dohányzást, illetve a telefonját is többször kölcsönadta nekik.

Az elkövető 2023 tavaszán az egyik, 14. életévét betöltött lányhoz – hatalmi helyzetével visszaélve – közeledett, majd szexuális cselekményt végzett vele. A férfi ezt követően arra hívta fel a sértettet, hogy a történtekről senkinek ne beszéljen. A vádlott ezzel a magatartásával a feladatából eredő kötelességét súlyosan megszegte, mellyel a felügyeletére és gondozására bízott kiskorú sértett erkölcsi fejlődését veszélyeztette.

A férfi még a gyermekotthoni munkáját megelőzően iskolaőrként dolgozott, ahol megismerkedett egy kiskorúval, akivel felvette a kapcsolatot, amikor már nem dolgozott az iskolában és a kiskorú sem oda járt. Gyorséttermekbe hívta meg, valamint alkalmanként pénzt adott a fiúnak, ezzel bizalmi viszonyt alakított ki vele. Egy idő után az elkövető a lakására hívta, ahol szeszes itallal és bódító hatású szerrel kínálta a kiskorút. Ilyenkor kihasználta a sértett bódult állapotát, olykor erőfölényével is visszaélt és szexuális cselekményeket végzett vele. Ezért időnként pénzt is adott a fiúnak. A férfi egy alkalommal, amikor a kiskorú elutasította, megütötte.

A Fővárosi Főügyészség a – letartóztatásba helyeztetett – férfit vádiratában a terhelt hatalmi vagy befolyási viszonya alatt álló kiskorú sérelmére elkövetett szexuális visszaéléssel, kiskorú sértett sérelmére folytatólagosan elkövetett szexuális erőszak bűntettével és más bűncselekményekkel vádolta meg.

A főügyészség súlyos fegyházbüntetés kiszabására tett indítványt, azzal, hogy a bíróság állapítsa meg, a vádlott nem bocsátható feltételes szabadságra, valamint tiltsa el a férfit véglegesen minden, kiskorúakat érintő foglalkozástól. Az ügyben a Budapesti IV. és XV. Kerületi Bíróság tart majd előkészítő ülést.

A Fővárosi Főügyészség felhívja a figyelmet, hogy egyes foglalkozások gyakorlása keretében (pl. nevelő, biztonsági őr, pedagógus, edző) nem engedhető meg, illetve gyanúra adhat okot a túl bizalmas hangnem, intim témák erőltetett felvetése, túlzott dicsérés és becenevek, közös ,,titokkör” kialakítása, valamint az indokolatlan, olykor spontánnak tűnő testi érintés.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Második gyermekkor

Sean Mathias az izgalmasabb utat választotta, amikor filmre vitte saját 2021-es Hamlet-előadását, melyet a Covid-járvány lezárásai és néhány kulcsszínész viharos távozása tett próbára.

Üzenet

Brazíliáról mindenki a mesés tengerpartra, a karneválra meg a focira asszociál, pedig valaha (50–60 évvel ezelőtt) ott is pontosan olyan embertelen katonai diktatúra volt, mint Dél-Amerika legtöbb országában.

Vele a szégyen

Amikor a miniszteri kinevezése után Szalay-Bobrovniczky Kristóftól megkérdezték, nem zavarja-e, hogy elődje, Benkő Tibor hivatásos katonatiszt volt, ezzel vágott vissza: a magyar haderő a kormány fejlesztéseinek köszönhetően magától is „tudja, hogy mit kell csinálnia”. Neki pedig az a feladata, hogy a katonaságot vonzóvá tegye, elsősorban az ifjúság körében.

Üldözik Matolcsyt!

Hol tűnt el és mennyi pénz a jegybank alapítványából? Most azon kell izgulnia sok jó embernek, hogy közülük az ÁSZ feljelentése nyomán ki megy majd, vagy nem megy, mikor és mennyi időre börtönbe.

Minden határon túl

A világháborúról szóló művek sora végeláthatatlan, ám a téma lefedettsége igencsak aránytalan, az erdélyi zsidók soája például meglehetősen alultárgyalt volt korábban.

Az Infláció Réme

  • Király Júlia

Valamikor réges-régen, amikor a közpénz még nem vesztette el közpénz jellegét, a Magyar Nemzeti Bank még nem magántőkealapok gazdagításán szorgoskodott, az euróért még nem adtak többet 260–270 forintnál, és még működtek Magyarországon a fékek és az ellensúlyok, szóval abban az időben, amire már a legeslegöregebb magyar ember sem emlékszik, akkoriban történt.

Felejtsük el!

Önkormányzati szociális bérlakás miatt áll a bál Szarvason. Az ellenzék szerint jogosulatlan volt a kiutalás, a nyertes pályázatot az egyik városi fideszes képviselő „menedzselte”. A kedvezményezett az egyik nemzetiségi önkormányzat alelnöke.

Elveszik, hogy osztogathassanak

Az önkormányzatoktól elvett pénzből indította el a kormány a Versenyképes Járások Programot, és ettől várja azt, hogy még a 2026-os választások előtt mindenütt épül valami. A lebonyolítás láthatóvá teszi az országgyűlési képviselők, fideszes választókerületi elnökök meghatározta hierarchiát.

Zsákutca

A szerencsén is múlt, hogy a XI. kerületi önkormányzat meg tudja akadályozni egy böhöm társasház felépí­tését a Sas-hegy oldalában, a tájvédelmi körzet szomszédságában. Más esetekben hiába derülnek ki a korábbi stiklik és összeférhetetlenségek, sokszor nem lehetséges a kármentés.

Lakásból utcára

Mivel a hivatalos procedúra rendszerint nagyon elhúzódik, olykor szélsőjobboldali formációkat bíznak meg az érintettek az ingatlanjaikban jogosulatlanul lakók eltávolítására. Az akciókról beszámolók készülnek a YouTube-ra. A Mi Hazánk elnöke, Toroczkai László több alkalommal is megjelent ilyen akciókon.