Hülyék és ellenhülyék: a Kétfarkú Kutya Párt is szervez egy nagy békemenetet március 15-re

  • narancs.hu
  • 2018. február 27.

Fekete Lyuk

Beköszönt a mennyei béke.

"Annak örömére, hogy lesz Békemenet, mi is szervezünk aznapra egyet " – jelentette be az MKKP a Facebookon. "Magyarország legyen a Két Békemenet országa!"

A Magyar Kétfarkú Kutya Párt azután közölte, hogy a béke nevében akar vonulni március 15-én, miután Bayer Zsolt bejelentett, hogy 4 év után épp itt az ideje, hogy újra Békemenetet szervezzenek. A hódmezővásárhelyi vereség után más nem jutott eszébe a hivatásos Fidesz-hívőknek.

Úgy kell, mint egy falat kenyér: újra lesz békemenet

Március 15-én. „Reményt kaptak, elhiszik, hogy erősek lettek és a mi álmunk szertefoszlott. Mutassuk meg, hogy vagyunk egy páran!" – ezekkel a csodás gondolatokkal szólítja híveit Bayer Zsolt egy újabb békemenetre, állítja a Magyar Idők. Bencsik András szerint hinni kell a szeretet és az összefogás erejében. „Amit létrehoztunk, meg kell védeni!"

A Kutya Párt egyébként rendezett már tavaly áprilisban is egy saját Békemenetet.

Izgatottan várjuk, ki jelent be további számos békemeneteket.

Figyelmébe ajánljuk

Emlékfénybetörés

Reisz Gábor Van valami furcsa és megmagyarázhatatlan című filmjének nyitójelenetében a főszereplő azon gondolkodik, vajon feltűnne-e bárkinek is, ha egyszer csak összeesne és meghalna. Budapest különböző helyszíneire vizionálja a szituációt: kiterül a Nemzeti Múzeum lépcsőjén, a Blahán, a villamoson, egy zebra közepén, az emberek pedig mennek tovább, mintha mi sem történt volna.

Bácsirománc

Mintha csak időgépben röppennénk vissza a 80-as, 90-es évekbe. Semleges, visszatérő díszletek, élesen bevilágított terek, minden epizód végén fontos leckéket tanuló, mégis ismerősen stagnáló figurák és élőben kacagó közönség.

Nők, tájban

Januško Klaudia (1998) csak tavaly végzett a Képzőművészeti Egyetem festőművész mesterszakán, mégis izmos bibliográfiával, számos egyéni kiállítással és külföldi ösztöndíjjal büszkélkedhet – köztük az éppen csak „csírázó” életmű és a mostani egyéni kiállítás szempontjából a legjelentősebbel, a 2024-es izlandival, ahol az „ökofeminizmus szempontjából vizsgálta a lokális éghajlatváltozás hatásának és az izlandi nők társadalmi helyzetének metszéspontjait”.

Mari a Covidban

A groteszkre vett darabban Kucsera Viktória (Kárpáti Barbara) magyar–történelem szakos tanár a Covid-járvány alatt a színjátszó csoportjával ír drámát a díva életéről.

Itt a norma

Vannak alapvető bizonyosságai a szuverén magyar életnek, az egyik ilyen például az, hogy az anya nő, az apa férfi. A másik meg az, hogy az asszony nem ember. A harmadik, hogy a medve nem játék.