A kormány kedvenc püspökét, Kiss-Rigó Lászlót díjazta a közmédia

  • narancs.hu
  • 2019. december 14.

Fekete Lyuk

Mert "szükség van hétköznapi hősökre"

"A mai értékvesztett világunkban az egyházak közéleti szerepe rendkívül fontos. Szükség van hétköznapi hősökre, szükség van példaképekre, és számunkra püspök úr ilyen" – így indokolta Dobos Menyhért, a Duna Médiaszolgáltató vezérigazgatója, hogy Kiss-Rigó László szeged-csanádi püspök kapta idén a csatornától a Duna-díjat.

A kormány kedvenc püspöke az M5-nek adott interjúban kijelentette, "a díjat úgy fogom fel, mint egy feladatra való buzdítás, hogy egy kicsit jobban tegyem mindazt, amit teszek".

A Duna-díjat a nemzetpolitikáért, egyházügyekért és nemzetiségekért felelős miniszterelnök-helyettes adta át még csütörtökön Kiss-Rigónak. Semjén Zsolt köszöntőjében azt mondta, hogy a püspökre nagy hatással volt Karol Wojtyla, az egykori II. János Pál pápa.

"Kiss-Rigó László és Karol Wojtyla egyaránt úgy gondolja, hogy a sportnak az embert kell szolgálnia, a futball terápia lehet." Semjén szerint Kiss-Rigó "élete imádság és tett".  Tudja, hogy "a gondviselés nemcsak égi hazát készített számunkra, hanem földi hazát is ajándékoz nekünk".

A püspök bár saját elmondása szerint nem akar ám pártpolitkai kérdésekbe bonyolódni, azért rendre sikerül neki. Újra meg újra nagy elánnal hajtogatja, hogy az egyház vezetőinek és minden jóérzésű embernek kötelessége márpedig a Fidesz mellett kiállni, mert e párt (nyilván a KDNP-vel karöltve) képviselik leginkább a keresztény értékeket.

A támogatás kellőképpen viszonzott természetesen. A Kiss-Rigó vezette egyházmegye tavaly januárban például még Lázár Jánostól kapott nagy ajándékot: a kormány húszmilliárd forintos támogatásról döntött, mert a Szeged–Csanádi Egyházmegye 2030-ban lesz pont ezeréves. Az összeg több mint felét focistadionra költötték: a 8000 férőhelyes Szent Gellért Fórum nevű épület  13,4 milliárd forintból épült. Ahogy arra a mostani díj alkalmából Semjén is utalt, a püspök úr is szereti a focit...

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?