„Egyre többen állnak ki a közmédia szükségessége mellett”

  • narancs.hu
  • 2016. március 18.

Fekete Lyuk

– állapította meg a Nézőpont Intézet kutatása, amelyet ma juttattak el az MTI-hez.

Mielőtt azonban elkezdődne a karnevál a Kunigunda utcában, nem árt tudni, hogy a Nézőpont úgy hozta ki ezt a fantasztikus eredményt, hogy a kérdése ez volt: „Ön szerint szükség van vagy inkább nincs szükség közszolgálati hírcsatornára?” Vagyis szóba se hozták a közpénzzel kibélelt M1-et.

A csúsztatást a Magyar Nemzet fedezte fel, mint írják: „Nyilvánvaló, hogy erre a kérdésre sokan adnak igenlő választ, ha eszükbe jut például a brit BBC.”

A lap ezért egy kissé árnyaltabb kérdéssel fordult a közhöz: „Ön szerint szükség van vagy inkább nincs szükség olyan közszolgálati hírcsatornára, mint amilyennek az M1-et megismertük?”

Az eddigi eredmény alapján (március 18-án, 17.30-kor), az olvasók 68 százaléka véli úgy, hogy nincs szükség ilyen közmédiára.

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.