Ellentüntetők jelentek meg hétfő este az SZFE-nél

  • narancs.hu
  • 2020. szeptember 22.

Fekete Lyuk

Az Identitás Generáció tagjai 1968-tól és a liberálisoktól féltik Budapestet és Magyarországot.

"A színművészetit elfoglaló diákok már nem az egyetemi autonómiáért küzdenek, hanem egy liberális hídfőállást akarnak kiépíteni Budapesten" - írta Facebook-oldalán Bódi Ábel, az Identitás Generáció vezetője. Bódit két évvel ezelőtt megállították a brit határon és nem engedték be az Egyesült Királyságba, ráadásul egy jelentős osztrák neonácival, Martin Sellnerrel együtt, akitől már nem először tagadták meg a belépést a brit hatóságok.

A megosztott képek tanúsága szerint a csoport tagjai hétfőn este a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) épülete előtt akcióztak, és a Vas utcában kifeszítettek egy nagy molinót, amire azt írták: "Itt nem lesz 1968!"

Bódi szerint "a köztársaságot kihirdető hallgatók már nyíltan ideológiai síkra helyezték az ellenállásukat", majd hozzátette: Párizsban ugyanez a "romboló szellemiség" indította le a diáklázadásokat, ami aztán "káoszba juttatta" Franciaországot.

Az SZFE hallgatói szintén a Facebookon reagáltak a tegnap esti eseményekre. Azt írják, szeretnék jelezni, hogy a hétfő esti zavargásért nem ők a felelősek, hanem az ellentüntetők. "Az ellenaktivistáknak pedig üzenjük - mert a néhány percre kifüggesztett transzparensük arra utal, nincsenek teljesen tisztában 1968 eseményeivel -, azt a diáklázadást a hatalom végül leverte."

Borítókép: Bódi Ábel Facebook-oldala

Figyelmébe ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.