Lánczi Tamás hivatala a 444-et támadja: „Brüsszeli pénzekből végez politikai nyomásgyakorlást”

  • narancs.hu
  • 2025. február 6.

Fekete Lyuk

Guruló hrivnyáról egyelőre nincs szó, de brüsszeli pénzről igen.

Nekiment a 444.hu hírportálnak a Szuverenitásvédelmi Hivatal, amely a honlapján közölt szöveg szerint azt állítja: „Brüsszeli pénzekből végez politikai nyomásgyakorlást a 444 által vezetett nemzetközi médiaprojekt.” Azt is hozzáteszik, hogy a The Eastern Frontier Initiative (TEFI) nevű médiaprojekt a „Soros-hálózat szerves részét képezi, és az Európai Bizottság finanszírozza”. Azzal vádolják a médiaterméket, hogy célja a régió országainak olyan kiemelt stratégiai területeinek monitorozása, mint a nemzetbiztonság, a hadiipari beszerzések, az energiabiztonság, a kibervédelem és az orosz–ukrán háborúhoz való viszony.

A TEFI valójában a régió számos hírportáljának közös projektje, amely azzal a céllal jött létre, hogy „erősítse a régióban a közös gondolkodást és együttműködést az európai biztonságot érintő kérdésekben.” Lengyel, szlovák, holland és román lapok vesznek részt benne, és külpolitikai témájú cikkek tartoznak bele – elsősorban valóban az orosz-ukrán háborúról és Európa geopolitikájáról.

 

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Azonnal rohan tovább

A közel 100 méteres rendőrpalota tiszteletet parancsolóan magasodik a környék fölé, üvegablakain szikrázóan csillog a felkelő nap fénye, amint Thuróczy Szabolcs morózusan besétál forgóajtaján.

A drogmentes Magyarország  

„A stratégia távlati célként a kábítószermentes Magyarország elérését tűzi ki 2020-ig” – olvashattuk abban a 2013-tól hatályos országgyűlési határozatban, amelyet Nemzeti Drogellenes Stratégiának neveztek el.