A Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetője szerint az Átlátszó hírszerzést végez

  • narancs.hu
  • 2024. november 12.

Fekete Lyuk

Mindezt abból következtette ki Lánczi Tamás, hogy az oldal külföldi szerverekről működik.

Az Átlátszó a múlt héten bejelentette, hogy pert indít a Szuverenitásvédelmi Hivatal ellen, mivel álláspontjuk szerint az egész róluk írt jelentésük „nyílt visszatérés az imperialista ügynökökkel riogató pártállami állambiztonsági propagandához”.

Nem is hagyta ezt szó nélkül Lánczi Tamás szervezete, ami videóban dobálta további sárral az Átlátszót. Lánczi szerint tehát az, hogy az Átlátszó külföldi szererekről üzemel, tulajdonképpen bizonyíték valamire. „Az Átlátszó csak azért működik Magyarországon, hogy átláthatatlan külföldi pénzeket felhasználva hírszerzést végezzen, szenzitív adatokat továbbítson külföldi szerverekre, ezzel pedig lehetőséget biztosít beavatkozási kísérletekhez, amivel az ország számára súlyos károkat okoz, mindezt persze a megrendelő igényei szerint” – mondja a videóban Lánczi.

Lánczo továbbra sem hozott semmiféle bizonyítékot arra, mitől külföldi megrendelés az, hogy közérdekű adatokat hoz nyilvánosságra egy oknyomozó portál, amiket legálisan szerzett meg, de ez bizonyára összeáll majd azokból a milliárdokból, amiből leszerződtek Balásy Gyula reklámcégével a hivatal tevékenységének népszerűsítésére.

 

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

A Fidesz már megint Kánaánt ígér a kkv-knak

A hazai vállalkozások túlnyomó részét képező mikro-, kis-, közepes gazdálkodók fejlesztését tűzte ki célul a kormány, immár nemzeti konzultációval is megtámogatva. A csaknem egymillió gazdasági egység a közelgő választások és a záruló politikai olló miatt másfél évtized után ismét fontos lett a kabinetnek.