Lesz itt objektív újságírás: Szikszai szerint a HírTv eddig torzította a híreket

  • narancs.hu
  • 2018. augusztus 4.

Fekete Lyuk

„Aljas híresztelésnek nincs helye.”

Roppant szórakoztató interjút adott a Magyar Időknek Szikszai Péter, a HírTv új vezérigazgató-helyettese, miután ezen a héten alapos tisztogatásba kezdtek a csatornánál annak érdekében, hogy visszaállítsák a G-nap előtti állapotokat. „A hírműsorokat nem a kritika, a valós problémákra való rámutatás, a kormányzati munka ellenőrzésének szándéka jellemezte, hanem szabad szájú, mértéktelen gyűlölet, a tények torzítása, ami minden volt, csak nem objektív újságírás. A tematikát, a nyelvezetet és az irányultságot kell megváltoztatni, a kekeckedő, aljas hírszerkesztésnek nincs helye” – mondta Szikszai a HírTv elmúlt három évéről.

A visszafoglalt csatornán eddig 12 műsort szüntettek meg, és több kollégának azonnali hatállyal mondtak fel. Szikszai szimbolikusnak nevezte Kálmán Olga távozását, és elmondta, hogy ezzel párhuzamosan visszatér a csatornához Földi-Kovács Andrea, aki a 2015-ös G-napot követően elsőként mondott fel a HírTv-nél.

Figyelmébe ajánljuk

Valóra vált forgatókönyv

1984-ben került a mozikba Rob Reiner első filmje, A turné (This Is Spinal Tap). Az áldokumentumfilm egyik főszereplője maga a rendező volt, aki az éppen amerikai turnén levő fiktív brit hard rock zenekar, a Spinal Tap történetét próbálta kibogozni.

Nézőpont

A filozófus-író (Denis Podaly­dès) tüdeje és mája közt apró kis foltot mutat ki az MRI-vizsgálat, de biztosítják afelől, hogy (egyelőre!) nem veszélyes a dolog.

Amikor győznek a hippik

  • - turcsányi -

Blaze Foley-nak volt egy kabátja. Ha egészen pontosak akarunk lenni, ez az egy kabátja volt neki – ez sem túl jó bőrben. Az ujját például vastag ezüstszínű ragasztószalaggal kellett megerősíteni, jól körbetekerni, mindkettőt – hogy le ne essenek.

Hibamátrix

  • Dékei Krisztina

Szűcs művészete a klasszikus, realista festészeti hagyományokon alapul, de távol áll a „valóságtól”.

Ozmózisok

Nádas Péter e hosszú, több mint négyszáz oldalas memoárját Mészöly Miklós, Polcz Alaine és Esterházy Péter köré fűzi föl. Könyvének témája négyük viszonya, vonzásaik és választásaik, személyiségük szerkezetének összeillő és egymáshoz nem illeszkedő elemei. És a háttérben természetesen ott van a korszak, a lassú hetvenes–nyolcvanas évek a kádári provinciában.

Mozaikkockák

A hazai neoavantgárd egyik meghatározó alakjaként Erdély Miklós (1928–1986) a sok műfajban alkotó, polihisztor művészek közé tartozott.