Megvan a tuti kormányváltó stratégia: ha már egyik pártban sem bízik, bízzon a vak szerencsében!

  • narancs.hu
  • 2017. március 16.

Fekete Lyuk

„A magyar közéletben az elmúlt 25 évben mindent kipróbáltak, kivéve az önfeláldozást.”

Az Európai Alternatíva Párt ma délelőtti közleményében osztotta meg biztos receptjét a 2018-as kormányváltásra.

A nagy ötlet, mellyel Somogyi Péter a tegnapi március 15-i beszédében előállt, az, hogy egy egységes ellenzéki fellépést hoznának létre. Tadaaam!

De nem ám többpárti egyeztetéssel, közös konszenzussal választva képviselőket, mint ahogy a többi balga párt tette eddig. Hanem egészen fantasztikus, új megközelítésből, innovatív módon – ahogy írják –, sorsolással döntenének a jelöltek személyéről, feloldva így a pártok közti feszültségeket, megszüntetve a bénító megosztottságot.

„A magyar közéletben az elmúlt 25 évben mindent kipróbáltak, kivéve az önfeláldozást. Ennek most jött el az ideje a pártok részéről. Ez egységbe kovácsolná a megosztott ellenzéki tábort a bizonytalanokkal, biztosítva a kormányváltó többséget” – derül ki a közleményükből.

Figyelmébe ajánljuk

Valóra vált forgatókönyv

1984-ben került a mozikba Rob Reiner első filmje, A turné (This Is Spinal Tap). Az áldokumentumfilm egyik főszereplője maga a rendező volt, aki az éppen amerikai turnén levő fiktív brit hard rock zenekar, a Spinal Tap történetét próbálta kibogozni.

Nézőpont

A filozófus-író (Denis Podaly­dès) tüdeje és mája közt apró kis foltot mutat ki az MRI-vizsgálat, de biztosítják afelől, hogy (egyelőre!) nem veszélyes a dolog.

Amikor győznek a hippik

  • - turcsányi -

Blaze Foley-nak volt egy kabátja. Ha egészen pontosak akarunk lenni, ez az egy kabátja volt neki – ez sem túl jó bőrben. Az ujját például vastag ezüstszínű ragasztószalaggal kellett megerősíteni, jól körbetekerni, mindkettőt – hogy le ne essenek.

Hibamátrix

  • Dékei Krisztina

Szűcs művészete a klasszikus, realista festészeti hagyományokon alapul, de távol áll a „valóságtól”.

Ozmózisok

Nádas Péter e hosszú, több mint négyszáz oldalas memoárját Mészöly Miklós, Polcz Alaine és Esterházy Péter köré fűzi föl. Könyvének témája négyük viszonya, vonzásaik és választásaik, személyiségük szerkezetének összeillő és egymáshoz nem illeszkedő elemei. És a háttérben természetesen ott van a korszak, a lassú hetvenes–nyolcvanas évek a kádári provinciában.

Mozaikkockák

A hazai neoavantgárd egyik meghatározó alakjaként Erdély Miklós (1928–1986) a sok műfajban alkotó, polihisztor művészek közé tartozott.

Abúzus, család

  • Balogh Magdolna

Egyéni hangú, markáns képviselője Ivana Dobrakovová a szlovák kritika által expat-prózaként emlegetett prózai iránynak. Ezzel az angol „expatriate”, azaz tartósan vagy ideiglenesen külföldön élő szóból eredő kifejezéssel azokra a művekre utalnak, amelyek a rendszerváltozás adta lehetőségekkel élve külföldön szerencsét próbáló fiatalok problémáiról beszélnek.