Szüret Nagydíj: Orbán szlogenje nem Orbán szlogenje

  • narancs.hu
  • 2016. augusztus 16.

Fekete Lyuk

A közmédia úgy magyarázkodik, ahogy csak a közmédia tud.

A 24.hu vette észre hétfőn, hogy a köztévé a jó ízlés jegyében az egyik olimpiai hirdetését feltétlenül szükségesnek érezte az ismert magyar költő, Orbán Viktor azon sorával zárni, amelyet immár 14 éve gyakorlatilag minden nyilvános szózata végén felidéz: „Hajrá, Magyarország, hajrá, magyarok!”

Az MTVA sajtóirodája aztán a Népszabadságnak igyekezett magyarázni a bizonyítványt, egészen fantasztikus módon. Így:

„A magyar közmédia szerint a »Hajrá, Magyarország! Hajrá, magyarok!« szlogennek nincsen politikai áthallása. Az Európa-bajnokság alatt a francia stadionok is zengtek ettől a rigmustól, pedig nem politikai viaskodások, hanem labdarúgó-mérkőzések zajlottak a pályákon. A szlogen tehát csak azt fejezi ki, amit jelent: a magyar közmédia az országgal együtt drukkol a magyar sportolóknak Rióban is.”

Figyelmébe ajánljuk

Hajléktalanság – akár két lépésben

Betegség, baleset, alkohol- és drogproblémák, megromlott házasság, bedőlt vállalkozás, uzsorakölcsön, élősködő hozzátartozók – néhány ok, amik könnyen pénztelenséghez vezethetnek, ahonnan pedig sok esetben már csak egy lépés az utcára kerülni. Minderről a Vöröskereszt hajléktalanokat gondozó miskolci intézményének lakói meséltek. 

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.