Film

Jurassic World: Bukott birodalom

  • - kg -
  • 2018. július 14.

Film

Brooklyn nem tágul, de Spielberg állatkertje nagyon is. A folytatások folytatásának a folytatásában visszatérnek azok a színészek, akik balszerencséjükre, vagy tán azért, mert rossz ügyvédet választottak, több részre szerződtek, de láthatóan igen kínosan érzik magukat, hogy már megint mindenféle szauruszok elől kell menekülniük. A régiek közül Jeff Goldblumot hívták vissza, ő most úgyis a visszahívós korszakát éli; A függetlenség napja folytatása után ez a második olyan filmje, melyben úgy tesz, mintha a kilencvenes évek sosem értek volna véget. Mi jöhet még?
A szentfazék 2: Feltámadás? Az unalom a legkevésbé az állatokon látszik, most, hogy a Star Wars-özön miatt a csillagrombolók mindennapossá váltak és a látványuk alig izgalmasabb, mint a 6-os villamosé (Spielberg a 4-es és 6-os villamosok ősrivalizálásáról is tervez filmet), szinte üdítő egy kiadós moszaszauruszt látni, nem is beszélve a pteranodonról. Őket éppoly jó elnézni, mint Toby Jonest; kedvenc brit gonoszunk (ő is eléggé unja magát) persze elvetemült gazembert játszik, a briteket a jóisten is az ilyen dínós-gonosz szerepekre teremtette. A következő részben (Jurassic World: A címadók végzete) talán Jeremy Irons, Gary Oldman, Ian McShane vagy Ralph Fiennes játszhat ezen a poszton. A svédeket, hiszen ebben a részben egy svéd sem volt, Max von Sydow képviselhetné, a rendezői posztra pedig a dán Lars von Triert ajánlanánk; már látjuk is az első, kézi kamerával rögzített jelenetet, amelyben egy depis dínó belép a bárba, hogy a bennünk lakó eredendő rosszról elmélkedjen.

Forgalmazza a UIP–Duna Film

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?

„Egy normális országban”

Borús, esős időben több száz fő, neonácik és civilek állnak a Somogy megyei Fonó község központjában. Nemzeti és Mi Hazánk-os zászlók lobognak a szélben. Tyirityán Zsolt, a Betyársereg vezetője és Toroczkai László, a szélsőjobboldali párt elnöke is beszédet mond. A résztvevők a lehangoló idő ellenére azért gyűltek össze szombat délután, mert pár hete szörnyű esemény történt a faluban. Március 14-én egy 31 éves ámokfutó fahusánggal rontott rá helyi lakosokra: egy középkorú és egy idős nő belehalt a támadásba, egy idős férfi súlyos sérüléseket szenvedett.