Nem kellett a CineFestnek

  • narancs.hu
  • 2014. augusztus 8.

Film

A miskolci fesztiválnak nem kellett, de itt megnézheti a Cséplő Gyurit.
false

Mint azt megírtuk, nem kért a Jameson CineFest – Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál a DunaDOCK műhely magyarországi roma témájú filmjeiből. Így aztán nem vetítik Schiffer Pál klasszikusát, a Cséplő Gyurit – nálunk viszont megtekintheti az 1978-as dokumentumfilmet, a címszereplő cigány fiú fejlődéstörténetét. Íme:

Figyelmébe ajánljuk

Mesterségvizsga

Egyesek szerint az olyan magasröptű dolgokhoz, mint az alkotás – legyen az dalszerzés, írás, vagy jelen esetben: színészet –, kell valami velünk született, romantikus adottság, amelyet jobb híján tehetségnek nevezünk.

Elmondom hát mindenkinek

  • - ts -

Podhradská Lea filmje magánközlemény. Valamikor régen elveszett a testvére. Huszonhét évvel az eltűnése után Podhradská Lea fogta a kameráját és felkerekedett, hogy majd ő megkeresi.

Nem oda, Verona!

  • - turcsányi -

Valahol a 19. század közepén, közelebbről 1854-ben járunk – évtizedekre tehát az államalapítástól –, Washington területén.

Nagyon fáj

  • Molnár T. Eszter

Amióta először eltáncolta egy kőkori vadász, ahogy a társát agyontaposta a sebzett mamut, a fájdalom a táncművészet egyik legfontosabb toposza.