Ismét leidiótázta a Ryanair Nagy Márton miniszter adóját

  • narancs.hu
  • 2022. június 20.

Gazdaság

A szóváltás nem csitul, bocsánatkérés nemigen jön egyik oldalról sem.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, Michael O'Leary, a Ryanair vezérigazgatója meglehetősen keresetlenül reagált, amikor a hvg.hu arról érdeklődött nála, mi járt a fejében, amikor először hallott a légitársaságokra kivetendő extraprofitadóról. „Ez a Nagy Márton egy komplett idióta” – mondta egész konkrétan a légitársaság vezetője. O'Leary azt is elmondta, nem tudják megérteni azt az érvelést, hogy a légiiparra is ki kell vetni a különadót, amikor a Covid és az ukrajnai háború miatt a Ryanair 355 millió eurós veszteségről számolt be az elmúlt 12 hónapra, a Wizz Air pedig majdnem 650 millióról. „Szóval csak ez a két légitársaság összehozott egymilliárd eurós veszteséget az utolsó 12 hónapban, és ez az idióta miniszter azt gondolja, hogy mi vagyunk az az iparág, amelyikre extraprofitadót kell kivetni, hogy megvédje a magyar családokat? Tudom, hogy végzett közgazdász, de mégis azt gondolom, hogy vissza kéne őt küldeni az iskolába, el is küldöm neki a 'Közgazdaságtan tökfejeknek' könyvet, mert őt is tökfejnek tartom” – ahogy fogalmazott.

A vezérigazgató szavaira szombaton reagált a magyar gazdaságfejlesztési miniszter, aki bocsánatkérésre szólította fel a légitársaságot. Nagy Márton azt közölte akkor az MTI-vel: méltánytalan és kisstílű az a gyakorlat, amelyet „Európa legprofitéhesebb légitársasága”, a Ryanair megenged magának. Majd hozzátette: „Mindenki figyelmét szeretném felhívni arra, hogy bárki bármilyen stílust is enged meg magának, a szabályok mindenkire egyformán vonatkoznak.”

Egy nappal korábban a kormányközeli Magyar Nemzetben jelent meg egy cikk, ami arról számolt be, hogy a már kifizetett júliusi jegyek 60 százalékát lemondták a magyar utasok a cég által megadott csütörtöki határidőig.

A légitársaság erre reagálva a cég honlapján tett közzé egy angol nyelvű szöveget, melyben cáfolják a Magyar Nemzet állításait, és azt írják, hogy valójában mindössze az utasok három százaléka kérte vissza inkább a jegyek árát, semmint, hogy elfogadják, a Ryanair visszamenőleg is rájuk terhelte a kormány által kivetett extraprofitadót.

A közleményben ismét szerepel az idióta jelző, igaz, ezúttal nem magára, Nagy Mártonra vonatkozik, hanem „csak” az általa kivetett kapzsi és igazságtalan adóra.

Abból kiindulva, hogy minden egyes ügyfél, aki a Ryanairnél készül jegyet vásárolni, szembe találkozik ezzel az üzenettel, aligha várhatja a gazdaságfejlesztési miniszter, hogy egyhamar bocsánatot kér tőle a társaság a vezérigazgató nyilatkozatai miatt.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Már több mint 240 iskolában van bombariadó országszerte

  • narancs.hu

Budapesten és vidéken is több iskola kapott fenyegető emailt csütörtök reggel. A rendőrség átvizsgálja az érintett iskolákat, az oktatás folytatásáról, illetve a tanulók hazaküldéséről az intézmények saját hatáskörben döntenek.

Mint a moziban

Fene se gondolta volna néhány hete, hogy az egyik központi kérdésünk idén januárban az lesz, hogy melyik magyar filmet hány százezren látták a mozikban. Dúl a számháború, ki ide, ki oda sorol ilyen-olyan mozgóképeket, de hogy a magyar film nyer-e a végén, az erősen kérdéses továbbra is.

Talaj

Thomas érzékeny kisfiú, nem kamaszodik még, mint az első szőrszálak megjelenésére türelmetlenül várakozó bátyjai. Velük nem akar játszani, inkább az udvaron egy ki tudja, eredetileg milyen célt szolgáló ládában keres menedéket, s annak résein át figyeli a felnőtteket, szülei élénk társasági életét, vagy kedvenc képregényét lapozgatván a szintén még gyerek (bár történetesen lány) főszereplő helyébe képzeli magát, és sötét ügyekben mesterkedő bűnözőkkel küzd meg.