Nem épül meg a Pázmány új campusa, túl drágák az ajánlatok

  • narancs.hu
  • 2022. július 10.

Gazdaság

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Szentkirályi utcai, illetve Bródy Sándor utcai épületei egyelőre maradnak a régiben.

Az egyetem az uniós közbeszerzési közlönyben tudatta a nyílt tender eredménytelenségét - szúrta ki a Napi.hu.

Azt írják, a terv két épület megvalósítását öleli fel. A beruházás fő eleme a Szentkirályi utca 26. szám alatt létesítendő új campus épülete, mely oktatási célokat szolgálna. Ezzel párhuzamosan átépítenék a Bródy Sándor utca 15. szám alatti műemléki épületet, amely az egyetem működését támogató központi szervezeti egységek irodái számára készül. A beruházás hatókörébe a Szentkirályi utca 28-30. szám alatti oktatási épület is beletartozik.

A rendelkezésére álló anyagi fedezet összege azonban nem elegendő a szerződés megkötéséhez, az értékelés alapján legkedvezőbb ajánlatot tett ajánlattevővel sem.

A K?zti Zrt. ?s a Hamburg C Kft. tervezheti k?z?sen a PPKE ?

 
Kruppa Gábor, a Hamburg C Kft. vezető tervezője és Tima Zoltán, a Közti Zrt. vezető tervezője, a győztesek a Pázmány Péter Katolikus Egyetem új belvárosi campusának megtervezésére kiírt pályázat ünnepélyes eredményhirdetésén a Pollack Mihály téren, a Magyar Rádió volt Márványtermében 2021. november 11-én
Fotó: Bruzák Noémi/MTI

Az egyetemnek ugyanis nettó 10 milliárd 986 millió forintja van erre a célra. Ezzel szemben a Laki Épületszobrász Zrt. nettó 27 milliárd 256 millió, a Vemév-Szer Építő – és Szerelőipari Kft. nettó 26 milliárd 316 millió, továbbá közös ajánlattevőként a Possibuild Építőipari és Szolgáltató Kft., a Laterex Építő Zrt., és a Garage Ingatlanfejlesztő Kft. nettó 25 milliárd 478 millió forintos ajánlatot tett.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.