Rájöttünk! A 6+3 meg a 8+1 is kilencet ad ki. Ez még mind semmi. A holland–magyar vb-selejtező dátumának számjegyeit egyenként összeadva (2013. 10. 11.) szintén 9-et kapunk. Na és ha a londoni alázás dátumával ugyanígy cselekszünk (1953. 11. 25.), majd az eredmény számjegyeit (27) összeadjuk? Naná, hogy 9. Nem tudjuk nem észrevenni a 9-es szám fátumszerű felbukkanását a magyar foci sorsának alakulásában. Miért mondjuk el mindezt? Ne legyen igazunk, hogy a mai unásig ünnepelt hatvanadik évforduló után még 30 évet kelljen várni egy újabb fényes focigyőzelemre, csak hogy kijöjjön az a fránya 9-es. Legyen inkább csak simán kilenc év. Vagy annyi se. A számmisztika meg kapja be.
Ukrajna sem szeretne gyarmat lenni. Oroszországé! Ukrajnában százezrek tüntettek az EU és Európa mellett. Az ukrán kormány november 22-én leállította az Ukrajna és az Európai Unió közötti társulási megállapodás aláírása érdekében folytatott felkészülési folyamatot, és döntött az Oroszországhoz való közeledésről. Ez az eddigi legnagyobb megmozdulás a narancsos forradalom óta.
Fotó: Szerhij Dolzsenko – MTI/EPA
Titkos tárgyalások előzték meg az Irán és hat nagyhatalom között szombaton Genfben aláírt nukleáris megállapodást. Az egyezmény megvalósítása – Barack Obama elnökségének vitathatatlanul legfontosabb külpolitikai győzelme – az 1979-es iráni forradalom óta történt legjelentősebb megállapodás Washington és Teherán között. Irán hozzáférhet 4 milliárd dolláros olajárbevételének befagyasztott számláihoz, felfüggesztik az arany-, olajszármazék-, autó- és repülőgépalkatrész-kereskedelmi korlátozásokat. Cserébe Teherán vállalja, hogy korlátozza nukleáris tevékenységét.
Dögölj meg, fattyú! Minden eddiginél szigorúbban szabályozná a lovardák működését a Nemzetgazdasági Minisztérium új rendelete. Az ismeretlen származású, szaporítási engedéllyel nem rendelkező méneket zugméneknek neveznék, csikóikat pedig zugcsikóknak, mivel létezésük tulajdonképpen jogszabályellenes. Ha az önjelölt tenyésztő lebukik zugcsikójával, százezer és húszmillió forint közötti bírságot szabhatnak ki rá. Szaporítási? Engedély?
Ezek megölték Briant, szemetek! A Family Guy beszélő piás kutyája 1998 óta minden epizódban szerepelt. Eddig. Emlékezzünk meg róla egy rövid bejátszás erejéig.
„A fájdalom politikai kérdés, a gyönyör politikai kérdés” – okítja a haldokló Mollyt (Michelle Williams) egy gyönyörű leszbikus (Esco Jouléy), aki egy személyben radikálisan szabad szexuális felfedező és empatikus szociális munkás is.
Lehet-e hazugságra építeni értelmes életet, főleg másokét, a családtagjainkét, a gyerekünkét? Persze kizárólag az ő érdekükben! Van-e olyan érdek, ami fontosabb, mint az igazság?
Öveges József fizikus, piarista szerzetes, tanár, mondhatni médiasztár volt a hatvanas–hetvenes években. Közvetlen stílusban, élvezetesen előadott ismeretterjesztő előadásai és a közben bemutatott kísérletek tették ismertté.
Ládaasztal a fő díszletelem a Három Holló pincehelyiségének apró színpadán, olyan, amilyenek mellett a fesztiválokon szoktunk iszogatni. Körülötte jégkockához hasonló, hol egységes kékben, hol különböző színekben pompázó ülések. Gyerekként nem egészen így képzeltük a Százholdas Pagonyt.
Egy Pireneusok mélyén megbújó faluban, a Clavell házban a család egyik nőtagja éppen haldoklik. Hörgő, bűzölgő, démonisztikus tusa ez, pokoli gyötrelem. Nem véletlenül gondolunk a pokolra és érezzük meg egy földöntúli lény jelenlétét.
Hazánk kulturális miniszterének, Hankó Balázsnak – aki a 2023-as és a 2024-es szja-bevallásának „munkáltató” rovatába is „Kultúrális és Innovációs Minisztériumot” írt – érezhető, napi gondjai vannak a nyelvhasználattal.
Válaszolnak… Az a legjobb ebben a szánalmas bolhacirkuszban, hogy válaszolnak, és megmagyarázzák. Hogy az nem is úgy van, mert nem is az övéké, csak épp náluk van, valahogy. Bérelték, lízingelték, amikor egy percre nem figyeltek oda, a nyakukba akasztotta valaki vagy valami. Néztem a tájat, és rám esett, a Jane Birkin meg a táskája, szerencsére nem az egész Gainsbourg család, gyerekkel, kutyával, szivarral.
82 éve, 1943. április 19-én kezdődött, és szűk egy hónapig tartott a varsói gettófelkelés. Miközben a nácik leszámoltak az alig felfegyverzett lázadókkal, porig rombolták a zsidók számára kijelölt városrészt, a túlélőket pedig haláltáborokba küldték, Varsó többi része a megszállás hétköznapjait élte. Hogyan emlékezik ma Lengyelország a világháború alatti zsidó ellenállás legjelentősebb mozzanatára?
A nyugati populista mozgalmak és pártok a kereszténység kifacsart értelmezését használják fegyverként a hatalomért folytatott harcban, miközben a hagyományos kereszténydemokrácia identitásválságba került. A Princeton University professzora arra is figyelmeztet: legalább mi ne beszéljünk szélsőjobboldali „hullámról”.