Kósa Lajos megmondta a magáét, Kövér meg se mukkant

  • 2015. március 3.

Hírnarancs

Rájár a rúd a Lajosokra. Kósa Lajos mellényúl, Kossuth Lajos visszatér, Simicska Lajos odavan. Nem Kovács Lajos lett a nemzet színésze, hanem Andorai Péter! Keddi híreink.

Kussolnának, csak kussolnának

Csodák nincsenek, eljött a tegnapi kutyakomédia fináléja, megszavazta a parlament, hogy tizenöt helyett harminc évre titkosítsák a paksi szerződéseket. Az aktust megelőzően Aradszki András (KDNP) illetékes államtitkár köpte arcul nagyjából az egész országot, az aktussal viszont már az összes igenelő képviselő. Az ellenzék soraiból az LMP szerint a törvény sérti a környezeti adatok nyilvánosságáról szóló egyezményt, az alaptörvényt és az infotörvényt is, a DK szerint a következő kormánynak fel kell oldania a titkosított adatokat, a PM pedig gigantikus lopás eltussolását említette. A civilek, a TASZ, a Transparency International, a K-monitor, az Átlátszó és az Energiaklub is Áderhez fordultak – meg lennénk lepve, ha a köztársasági elnök odafigyelne rájuk.

És ha már a nagycirkusznál parlamentnél tartunk, meg kell emlékeznünk arról is, hogy a képviselők ma délelőtt a játék a kétharmaddal című műsorszámot is bemutatták, s ennek keretében a közigazgatási törvény módosítása átment, egy másik kétharmados módosító már nem. Ahogy az index.hu írja, az első rész főszereplője a jobbikos Apáti István volt, akinek tartózkodása miatt lett sikeres az akció, a másiknál viszont a hvg.hu szerint Kósa Lajos nemmel szavazása kellett. Szegény Lajos megint magyarázkodhat, pedig ez nem is Új-Zéland meg a Rolling Stones.

Apáti és a cigányok

Közben hamar kiderült, hogy Apáti, a jobbikos kétharmad-szerelő, igazoltan volt  távol. Közleményében ezt írta: „A hétvégén nemcsak engem, de családomat is súlyosan, életveszélyesen megfenyegetett a helyi cigánymaffia kábítószeres tagja, ami miatt a rendőrségi feljelentést megtettem. Ez nem holmi Facebook-bejegyzés volt, amit a szenzációéhes, politikai bulvárra vágyó média gumicsontként előszeretettel csócsál heteken keresztül, hanem élőszavas fenyegetés ért, mely feleségemet és féléves gyermekemet is életveszélybe sodorta. Az ő biztonságukért időt, pénzt, fáradságot nem sajnálok, még a mai napon is a támadásokat megelőző intézkedésekkel foglalkoztam.” Így mindjárt más, pedig már kezdtük azt hinni, hogy a fenyegetett jobbikost kilóra vették meg, mint a banánt.

Kossuth Lajos azt üzente…

…hogy nincs itt semmi látnivaló. Pedig a Kossuth téren Áder meg Kövér volt a ceremóniamestere Horvay János Kossuth-szoborcsoportjának ünnepélyes újraavatásán, melyet Áder e szavakkal leplezett le: „Rajtunk múlik, hogy mihez kezdünk a kapott örökséggel, hogy folytatjuk-e a polgári Magyarország kiteljesítését életünk minden területén”, és hangsúlyozta, hogy „a jövő és a dicsőség nem a kerékkötőké, hanem az alkotóké”. Na ja, ezért kellett egy 1926-ban készült szobrot kifaragni. Ezek után mit mondhatott volna Kövér László? Jobban is tette, hogy meg se mukkant.

Amúgy a szervek az érdeklődésre való tekintettel reptéri beléptetőkaput állítottak fel a Kossuth téren, de az eseményről készült képeket nézve úgy tűnik, hogy tömegiszonytól nem kellett tartani.

false

 

Fotó: MTI

Andorai Péter a nemzet színésze

Az egy hónapja elhunyt Bitskey Tibor helyére Andorai Pétert választották a nemzet színészének. A 67 éves Jászai- és Kossuth-díjas színművésznek ezúton gratulálunk, önök pedig mozizzanak egyet, nézzék meg Szomjas György immár 32 éves, Könnyű testi sértés című filmjét Andorai Péterrel a főszerepben.

Figyelmébe ajánljuk

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.

Saját magány

A Comédie-Française évszázadok óta egyre bővülő, immár többezresre duzzadt repertoárjából most a klasszicista szerző modern köntösbe bújt, Guy Cassiers rendezésében újragondolt változatát hozták el Budapestre – pár hónappal a premier után.

Az én bilincsei

A Losoncról származó Koós Gábor (1986) a Képzőművészeti Egyetem grafikaszakán végzett, és még tanulmányai idején monumentális, több mint két méter magas munkáival lett ismert.

Kihaltunk volna

Ez az átfogó nőtörténeti mű nem Hatsepszut, az egyiptomi fáraónő, vagy Endehuanna, a sumér költőnő, és még csak nem is a vadászó férfi, gyűjtögető nő meséjével kezdődik, hanem egy mára kihalt, hüvelykujjnyi, rovarevő, tojásrakó, pocokszerű lénytől indulunk el, amely még a dinoszauruszok lába mellett osonva vadászott.

Alexandra, maradj velünk!

"Alexandra velünk marad. S velünk marad ez a gondolkodásmód, ez a tempó is. A mindenkin átgázoló gátlástalanság. Csak arra nincs garancia, hogy tényleg ilyen vicces lesz-e minden hasonló akciójuk, mint ez volt. Röhögés nélkül viszont nehéz lesz kihúzni akár csak egy évet is."