Nyílt háborút hirdetett Németh „rezsibiztos” Szilárd: a menekültek után a civilek következnek

  • narancs.hu
  • 2017. január 10.

Hírnarancs

És aztán kik jönnek?

A Fidesz újra neki akar esni a civil szervezeteknek

„A Soros-birodalom álciviljeit azért tartják fenn, hogy a globális nagytőkét és a politikai korrektség világát átnyomják a nemzeti kormányok fölött. Ezeket a szervezeteket minden eszközzel vissza kell szorítani, és azt gondolom, hogy el kell innen takarítani. És most ennek, úgy érzem, eljött a nemzetközi lehetősége.” Ezt a rezsibiztos Németh Szilárd mondta keddi sajtótájékoztatóján. A „nemzetközi lehetőség” pedig Donald Trump elnökké választását jelenti. Németh ugyanis az MTI tudósítása szerint „példaként beszélt az illegális bevándorlással kapcsolatos magyar kormányzati álláspontról, amelyet ezek a civil szervezetek ezerrel támadnak, ami szerinte megengedhetetlen”. A kormány törvényjavaslatot készül benyújtani arról, hogy a civil szervezetek tisztségviselőinek is vagyonnyilatkozatot kelljen tenniük. Németh elmondása szerint mindezt támogatni fogja a Fidesz-frakció – naná! –, ennek célja pedig nem más, mint hogy „tisztán lássunk”.

Embertelen bánásmód Körmenden – A fagyban is sátorban maradnak a menekültek

„Az alapvető jogok biztosához fordult a menedékkérők botrányos és embertelen körmendi elhelyezése miatt a Helsinki Bizottság. Azt szeretnék elérni, hogy az ombudsman sürgősen vizsgálja ki a sátortábori körülményeket, és intézkedjék a menedékkérők áthelyezéséről” – áll a Helsinki Bizottság közleményében. „Van üres férőhely a komfortos menekülttáborokban, és a civilek is befogadnák az összes körmendi menedékkérőt. A hivatal mégis ragaszkodik ahhoz, hogy embertelen, egészségükre veszélyes körülmények között legyenek.” Karácsonyi számunkban Teczár Szilárd részletesen megírta, miért visszás a kormány menekültpolitikája. Ugyanis hiába költ a kormány elképesztő összegeket határvédelemre és propagandára, úgy 30 ezer menekült idén is keresztülment az országon. Olvassák el a cikket itt.

Elő a síppal!

Füttykoncertet rendez Putyin február 2-i látogatása alkalmából az Együtt. A párt az Orbán–Putyin-szövetség ellen akar ekképp tüntetni – miután az október 23-i esemény olyan jól sikerült – az Alkotmány utca és a Kossuth tér sarkán. Felszólal: Szigetvári Viktor, Szelényi Zsuzsanna és Juhász Péter. „Mert a mi szövetségesünk és jövőnk Európa, nem pedig az elnyomó, putyini Oroszország.”

Együtt - Együtt updated the event photo in Füttykoncert -... | Facebook

Hitelesítettek egy új, olimpiaellenes népszavazást

NOlimpia címmel indított kampányt a 2024-re tervezett budapesti olimpia ellen a Momentum Mozgalom, mert úgy gondolják, 2024-ig fontosabb ügyekre kell költeni az adóforintokat. Népszavazási kezdeményezésük kérdése úgy hangzik: „Egyetért-e Ön azzal, hogy Budapest Főváros Önkormányzata vonja vissza a 2024. évi nyári olimpiai és paralimpiai játékok megrendezésére irányuló pályázatát?” A kérdést a Fővárosi Választási Iroda hitelesítette, ahhoz, hogy a kérdést feltegyék, 138 ezer aláírásra van szükség. A Momentum Mozgalom az ország új politikai generációjából tömörít olyan fiatalokat, akik tenni akarnak Magyarország rendszerszintű problémáinak megoldásáért. „Különböző hátterekkel rendelkezünk, vannak köztünk pályakezdők, egyetemisták és vállalkozók. Összeköt minket, hogy politikai árvák voltunk, akiket senki sem képviselt.”

Már a reggeliben is csak az olimpiát látjuk :/

Nemes Jeles László a nyáron újra forgat

1,5 milliárd forintos támogatást kapott Nemes Jeles László második nagyjátékfilmjére a Filmalaptól. „A Sunset teljesen más típusú film lesz, de hasonlóan újszerű és formabontó. Nagy kihívások előtt állunk" – nyilatkozta a rendező, aki a Saul fia díjnyertes stábjával fog újra együtt dolgozni.

Mindeközben a Saul fiát a tavalyi év Oscar-díja és számos más elismerése mellé most még a legrangosabb brit BAFTA-díjra is jelölték.

Must see

A Berlinale hivatalos versenyprogramjában debütál Enyedi Ildikó (Terápia, Simon mágus, Az én XX. századom) új filmje, a Testről és lélekről. A film két olyan ember találkozását mutatja be, akik ugyanazt álmodják, pontosabban szarvasként találkoznak egy másik világban. A történet két főszereplője Borbély Alexandra, a Katona József Színház színésze és Morcsányi Géza, a Líra Kiadó Csoport igazgatója, fordító, dramaturg, akinek ez az első filmszerepe.

Ma kijött a film hivatalos előzetese:

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Vezető és Megvezető

Ha valaki megnézi a korabeli filmhíradókat, azt látja, hogy Hitlerért rajongtak a németek. És nem csak a németek. A múlt század harmincas éveinek a gazdasági válságból éppen csak kilábaló Európájában (korántsem csak térségünkben) sokan szerettek volna egy erőt felmutatni képes vezetőt, aki munkát ad, megélhetést, sőt jólétet, nemzeti öntudatot, egységet, nagyságot – és megnevezi azokat, akik miatt mindez hiányzik.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.

Hallják, hogy dübörgünk?

A megfelelően lezárt múlt nem szólhat vissza – ennyit gondolnak történelmünkről azok a politikai aktorok, akik országuk kacskaringós, rejtélyekben gazdag, ám forrásokban annál szegényebb előtörténetét ideológiai támaszként szeretnék használni ahhoz, hogy legitimálják jelenkori uralmi rendszerüket, amely leg­inkább valami korrupt autokrácia.

Próbaidő

Az eredetileg 2010-es kötet az első, amelyet a szerző halála óta kézbe vehettünk, immár egy lezárt, befejezett életmű felől olvasva. A mű megjelenésével a magyar nyelvű regénysorozat csaknem teljessé vált. Címe, története, egész miliője, bár az újrakezdés, újrakapcsolódás kérdéskörét járja körül, mégis mintha csak a szerzőt, vele együtt az életet, a lehetőségeket búcsúztatná.

Fájni fog

A tengerentúlon immár hivatalos forrásból is áradnak az oltásszkeptikus sugalmazások, amelyeket egy gyanús vizsgálat hivatott alátámasztani. Az ilyesfajta nemzetközi példák itthon is felerősítik az oltáskerülők hangját.

Tudás és hatalom

Második ciklusának elején Donald Trump nekitámadt a legjelesebb amerikai egyetemeknek is. Elnöki hatalmát – amely ezen a területen erősen kérdéses, a végső szót a bíróságok mondják majd ki – immár arra is használja, hogy fél tucat elit magánegyetemet zsaroljon állami források visszatartásával és adószigorítások kilátásba helyezésével: ha nem regulázzák meg palesztinpárti tanáraikat és diákjaikat, és nem számolják fel esélyegyenlőségi programjaikat, oda a washingtoni pénz.