Orbán főzenésze Rogán szomszédjával rendez állami támogatásból ’56-os programokat

  • narancs.hu
  • 2016. augusztus 4.

Hírnarancs

Kész röhej: bírságot kapott a Quaestor és a Kun-Mediátor, de legalább megvan az ország tortája.

Ámokfutás Londonban

false

Egy hatvanas éveiben járó nőt meggyilkolt, öt másik embert megsebesített az éjjel egy 19 éves szomáliai származású norvég állampolgár London központjában. A vélhetőleg mentálisan zavart férfi a British Museum közelében, a Russel téren támadott. „Az első jelek alapján az elmeállapot jelentős tényező ebben az ügyben, ez a nyomozás egyik fő vonala” – közölte a londoni rendőrség főparancsnok-helyettese, Mark Rowle. Mivel a késelő indítékai egyelőre nem ismertek, ezért a terrorista indíttatást sem zárják ki teljesen.

Barátok közt

Berlinben, Londonban és Párizsban szervez ’56-os megemlékezéseket 1,4 milliárd forintos állami támogatásból Rogán Antal lakóparki szomszédja, Csetényi Csaba és Leslie Mándoki – írja a Világgazdaság. Nagyon várjuk.

Megtanulta

false

 

Fotó: MTI

Egyáltalán nem ért a pénzintézetekhez – ezt állította decemberben Seszták Miklós fejlesztési miniszter, éppen ezért a lehető legjobb döntés volt (akkor) szerinte, hogy elkerült tőle a Magyar Fejlesztési Bank. Most mégis ismét az ő felügyelete alatt van az MFB és a Budapest Bank. Sőt, a kormányfő rátestálta a takarékszövetkezeti integráció továbbfejlesztését, valamint az agrár- és zöldbank koncepciójának kialakítását is – írja a hvg.hu.

Jókor száll be az MNB

Vaskos bírságokat szabott ki két felszámolás alatt álló cégre az MNB, konkrétan a Kun-Mediátorra és a Quaestor Pénzügyi Tanácsadóra – írja a 444.hu. Míg a Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Zrt. összesen 550 millió forintnyi büntetést, addig a Kun-Mediátor Kft. 500 milliót kapott. Vajon miből fogják kifizetni? Dobrai Sándorné szökésben van, Quaestor Öcsi meg tán előzetesben.

Lesz egyszer elektronikus jegyrendszer…

Át kell szabni a budapesti tömegközlekedés elektronikus jegyrendszerének terveit – szól a BKK közleménye. Természetesen az eredeti, 2017. év végi határidő így is tartható lesz. A korrekcióra azért van szükség, mert a BKK úgy látja, csak így garantálható, hogy az elektronikus jegyrendszer „az utazók szempontjából is minden igényt kielégítve működjön”, miközben a hazai előírásoknak is megfelel. Világos.

Az Index cikkéből az is kiderül, mi a baj már most a projekttel.

Tortagate

false

 

Fotó: MTI

Tortaparti volt az Országház Vadásztermében. Az Őrség zöld aranya, valamint a cukormentes Áfonya hercegnő lett 2016-ban az ország tortája, amelyet 2007 óta választanak meg minden évben augusztus 20-a alkalmából.

Protest

#meninjihab

 

Fotó: Twitter

Iráni férfiak fejkendőben. Körülbelül egy hete jelentek meg ilyen fotók a közösségi médiában #meninhijab (férfiak fejkendőben) hashtaggel. Arra hívják fel a figyelmet, hogy az iráni törvények nagyjából 40 éve kötelezik a nőket arra, hogy hajukat tartsák a nyilvánosság elől rejtve, és viseljék a hidzsábot. Egy New Yorkban élő iráni újságíró, Maszih Alinezsád indította az akciót: „Azt szeretném, ha egyszer az iráni férfiak is éreznék azt a megaláztatást és méltatlanságot, amelyet nők millióinak kell nap mint nap elviselniük.”

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Vezető és Megvezető

Ha valaki megnézi a korabeli filmhíradókat, azt látja, hogy Hitlerért rajongtak a németek. És nem csak a németek. A múlt század harmincas éveinek a gazdasági válságból éppen csak kilábaló Európájában (korántsem csak térségünkben) sokan szerettek volna egy erőt felmutatni képes vezetőt, aki munkát ad, megélhetést, sőt jólétet, nemzeti öntudatot, egységet, nagyságot – és megnevezi azokat, akik miatt mindez hiányzik.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.

Hallják, hogy dübörgünk?

A megfelelően lezárt múlt nem szólhat vissza – ennyit gondolnak történelmünkről azok a politikai aktorok, akik országuk kacskaringós, rejtélyekben gazdag, ám forrásokban annál szegényebb előtörténetét ideológiai támaszként szeretnék használni ahhoz, hogy legitimálják jelenkori uralmi rendszerüket, amely leg­inkább valami korrupt autokrácia.

Próbaidő

Az eredetileg 2010-es kötet az első, amelyet a szerző halála óta kézbe vehettünk, immár egy lezárt, befejezett életmű felől olvasva. A mű megjelenésével a magyar nyelvű regénysorozat csaknem teljessé vált. Címe, története, egész miliője, bár az újrakezdés, újrakapcsolódás kérdéskörét járja körül, mégis mintha csak a szerzőt, vele együtt az életet, a lehetőségeket búcsúztatná.