Tévétorrent

Powers

Interaktív

Az a legújabb őrület, hogy az eddig csupán médiatartalmakat értékesítő vállalatok (Hulu, Amazon, Netflix) saját gyártású sorozatokkal állnak elő. Legyártanak pár pilotot, ingyenesen elérhetővé teszik őket, majd megszavaztatják a közönséggel, hogy mehet-e. Most a Sony is beszállt: a PlayStation Networkre adaptálta a Marvel Powers című képregénysorozatát. A cselekmény szerint az alternatív Los An­gelesben szupererővel rendelkező egyedek és átlagemberek együtt élnek; vannak, akik aljas célokra használják képességeiket, mások viszont önjelölt rendfenntartókként őrzik a várost. Az LAPD-nek van egy külön szuperemberekre specializálódott osztálya.

A sorozat egy Watchmenhez hasonló, de annak komplex társadalomábrázolását és metaforikus rétegeit mellőző világot tár elénk. Nem a megszokott, X-men-típusú, marginalizált csoportok helyzetére allegorikusan utaló, többség/kisebbség képet látjuk, itt a szuperhősök inkább celebek, akik a hitelesség/pózolás, valódi személyiség/perszóna ellentétei mentén helyezkednek el. A felépített világ árnyalt, de semmilyen önmagán túlmutató üzenetet nem hordoz. Ennél is komolyabb probléma, hogy a speciális effektek és a kosztümök megbocsáthatatlanul gyengék, ráadásul a színészi játék is sokszor hiteltelen, eltúlzott. Pozitívum viszont, hogy a figurák többségét nehéz egyértelműen elhelyezni a hős/gonosz skálán, s egy igazán vérfagyasztó gonoszt is sikerül megalkotni Wolfe személyében: a skandináv mitológia Fenrir farkasát idézi, a mindent felemésztő éhséget, a káoszt. De a sorozat sajnos így is beváltatlan ígéret marad.

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?

„Egy normális országban”

Borús, esős időben több száz fő, neonácik és civilek állnak a Somogy megyei Fonó község központjában. Nemzeti és Mi Hazánk-os zászlók lobognak a szélben. Tyirityán Zsolt, a Betyársereg vezetője és Toroczkai László, a szélsőjobboldali párt elnöke is beszédet mond. A résztvevők a lehangoló idő ellenére azért gyűltek össze szombat délután, mert pár hete szörnyű esemény történt a faluban. Március 14-én egy 31 éves ámokfutó fahusánggal rontott rá helyi lakosokra: egy középkorú és egy idős nő belehalt a támadásba, egy idős férfi súlyos sérüléseket szenvedett.