Rendszerhiba miatt lassabban terjednek a koronavírus-hírek a Facebookon

  • BM
  • 2020. március 18.

Interaktív

A társaság szerint ennek nincs köze a moderátoraikhoz.

Egy rendszerhiba miatt a koronavírusról szóló hírek linkjét blokkota a Facebook – ezt Guy Rosen, a vállalat integritásért felelős alelnöke ismert el a kedden Twitteren, hozzátéve, hogy a probléma megoldásán dolgoznak – írta megNew York Post (NYP).

 

A felhasználók arról panaszkodtak, hogy a társaság automatikusan visszadobja az iskolák bezárásával és a vírussal kapcsolatos egyéb híreket. Rosen szerint ennek nincs köze a moderátorok munkájához, akiket egyébként a héten hazaküldtek. Az érintett munkavállalókra vonatkozó felvetésekre nem reagált érdemben az alelnök, márpedig eddig is voltak olyan beosztottak, akik nem közvetlenül a Facebooknak dolgoztak, és sokan közülük nem mindig tudnak otthonról dolgozni.

Figyelmébe ajánljuk

A képekbe dermedt vágy

Az Aspekt című feminista folyóirat társ­alapítója, Anna Daučíková (1950) meghatározó alakja a szlovák és a cseh feminista és queer művészetnek és a kilencvenes évektől a nemzetközi szcénának is.

Emberarcú

Volt egy történelmi pillanat ’56 után, amikor úgy tűnt: a szögesdrótot ha átszakítani nem lehet ugyan, azért átbújni alatta még sikerülhet.

Fától fáig

  • - turcsányi -

A Broke olyan, mint egy countrysláger a nehéz életű rodeócowboyról, aki elvész valahol Montanában a méteres hó alatt, s arra ébred, hogy épp lefagyóban a lába.

Kis nagy érzelmek

Egyszerű és szentimentális, de mindkettőt büszkén vállalja Baltasar Kormákur filmje. Talán az Előző életek volt utoljára ilyen: a fordulatok és a hősök döntései néha elég vadak, de sosem annyira, hogy megtörjék az azonosulás varázsát, az érzelmek őszintesége pedig mélységes hitelességet kölcsönöz a filmnek.

Nincs bocsánat

Az előadás Balássy Fanni azonos című kötetéből készült. A prózatöredékekből összeálló, műfajilag nehezen besorolható könyv a 2020-as években felnőtté váló fiatalok életkezdési pánikhelyzetéről ad meglehetősen borús képet.

Az individuum luxusa

  • Balogh Magdolna

Igazi szenzációnak ígérkezett ez a láger­napló, hiszen a mű 1978-ban csak erősen megcsonkítva jelenhetett meg a szerző magán­kiadásában, többszöri kiadói elutasítás és a publikálás jogáért folytatott 12 évnyi küzdelem után.