Szüret 2021/04.

  • Narancs
  • 2021. január 27.

Interaktív

Mókás és dühítő gyűjtemény a heti sajtóból. Többnyire az utóbbi.

A vírus idén már nem állhatja útját a Gőzgombóc Fesztiválnak

A Baranya megyei online oltásnépszerűsítő cikkének címe

 

A határvédelmi feladatok maradéktalan ellátására azért is van szükség, mert a koronavírus-járvány külföldről jutott be az országba, így a hazánk területére ellenőrizetlenül, illegális úton belépők egészségügyi kockázatot is jelenthetnek.

Németh Szilárd, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára a kelebiai határvédelmi bázison tartott sajtótájékoztatón, MTI

 

Én a múlt mellett fontosnak tartom, hogy hajlékony maradjon a magyar nyelv, erre kevés figyelmet fordítunk. (…) Tehát fontos, hogy folyamatosan hajlékony állapotban tartsuk és megújítsuk. Ebben szerintem most nem állunk túl jól, vagy legalábbis hiányzik az összefogott munka, amely azzal próbálkozna, hogy a 21. században is használhatóvá, hajlékonnyá tegye a nyelvünket. Majd a következő ciklusban talán erre több időnk lesz.

Orbán Viktor a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Ha szeretné elolvasni, legyen ön is a Magyar Narancs előfizetője, vagy ha már előfizetett, jelentkezzen be!

Figyelmébe ajánljuk

Elhunyt Ferenc pápa

  • Narancs.hu/MTI

Februárban került kórházba, azóta gyengélkedett. Vasárnap még áldást osztott a Szent Péter téren. 88 éves volt.