Lezártak egy debreceni idősotthont a járványveszély miatt

  • narancs.hu
  • 2020. augusztus 15.

Katasztrófa

Hajdú-Bihar megyében megugrott a fertőzöttek száma, és a szenyvízben is nőtt a koronavírus örökítőanyagának mennyisége.

A debreceni önkormányzat látogatási és intézményelhagyási tilalmat rendelt el egy önkormányzati fenntartású idősotthonban. Minderre azután került sor, hogy a megyében megugrott a fertőzöttek száma és a szenyvízben is nőtt a koronavírus örökítőanyagának mennyisége.

A rendelet péntektől van érvényben a Pallagi úti bentlakásos idősotthonban és annak Szávay Gyula utcai telephelyén, az ott élők és az intézményi dolgozók védelme érdekében.

A rendelet szerint az intézménybe újonnan felvételt nyertek csak két negatív koronavírusteszttel költözhetnek be.

Az önkormányzat szerint az idősotthonok kiemelt kockázatú helyszínek a koronavírus-járvány időszakában. Közlésük szerint a járvány első szakaszában a gyors, hatékony intézkedéseknek köszönhetően eredményesen sikerült megóvni a szociális intézményekben lakókat.

A kormányzati tájékoztatási oldal adatai szerint az elmúlt egy hónapban 67-tel nőtt a Hajdú-Bihar megyei fertőzöttek száma. A Nemzeti Népegészségügyi Központ hétfőn közölte, hogy Budapesten és Debrecenben is enyhén növekedő tendenciát mutattak ki a koronavírus örökítőanyagának mennyiségében a szennyvízben.

Figyelmébe ajánljuk

Polt Péter írásbeli válaszából kiderül: azt sem tudja, miben folyik nyomozás

Elég súlyos ellentmondásra derült fény egy, az orosházi férfi kézilabdát érintő 1,3 milliárd forintos szabálytalan tao-felhasználási ügyben. A minden jel szerint költségvetési csalás gyanúja ügyében tett fel írásbeli kérdést Tóth Bertalan (MSZP) országgyűlési képviselő Polt Péter legfőbb ügyésznek, aki azt válaszolta, hogy az ügyben nem indult büntetőeljárás. A Narancs.hu-t korábban és most is az ellenkezőjéről tájékoztatta a NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága.  A Sportállamtitkárság hallgat az ügyben.

Csődközeli helyzetben billeg a BKV

28 milliárd forint hiányzik a BKV idei költségvetéséből a túléléshez. A közlekedési társaság adósságátütemezést kér, a jövő évi működéshez pedig a BKK-val 30 milliárdos hitelkeretre pályázna. Ráadásul mivel az igazgatósági és a felügyelő bizottsági tagok megbízatása lejárt, több hete törvénytelenül működik, ahogy a többi fővárosi cég is.