Megszólalt a MOK az egészségügyisek kötelező oltásával kapcsolatban

  • narancs.hu
  • 2021. július 16.

Katasztrófa

Fontos és üdvözlendő döntés.

Rövid közleményt adott ki honlapján a Magyar Orvosi Kamara az egészségügyben dolgozók kötelező COVID oltásával kapcsolatos álláspontjáról.

Ahogy írják a

"Magyar Orvosi Kamara fontosnak tartja és üdvözli a COVID oltás kötelezővé tételét az egészségügyben dolgozók számára."

Hozzáteszik, hogy az egészségügyi dolgozók átoltottságáról a Kamarának hivatalos adata nincs, de magasabb az átoltottság, mint a lakosság körében.

Emlékeztetnek, hogy az egészségügyben dolgozók számára eddig is volt kötelező oltás ( pl. Hepatitis B ellen). Úgy vélik, hogy jelenleg ez az intézkedés biztosíthatja a betegek és a kollégák védelmét.

Arról, hogy az egészségügyi dolgozók számárak kötelezővé teszik a koronavírus oltást (csak az dolgozhat, aki beoltott), Orbán Viktor a pénteki rádióinterjújában beszélt, ahogy írról is, hogy augusztus 1-től kaphat harmadik oltást, aki ezt kéri.

Kedves Olvasónk!

Üdvözöljük a Magyar Narancs híroldalán.

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők. De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

 

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.