„A Semmelweis Egyetem, mint az ország vezető COVID-ellátója kiemelten fontosnak tartja, hogy aktívan részt vegyen az új koronavírussal kapcsolatos ismeretek bővítésében, így az új terápiás eljárások, lehetőségek fejlesztésében is” – nyilatkozta Merkely Béla.
Az egyetem rektora annak apropóján beszélt minderről, hogy augusztus 23-án az intézmény is csatlakozott ahhoz a nemzetközi klinikai vizsgálathoz, amely célja egy új, koronavírusos betegeknek adható, szájon át szedhető, vizsgálati fázisban lévő készítmény hatékonyságának igazolása.
Merkely emlékeztetett, az egyetem több területén is kutatás-fejlesztési munkát indított a koronavírussal összefüggésben, részt vett egyebek mellett a vérplazmaterápia fejlesztésével kapcsolatos munkában, és több terápiás lehetőség (pl. remdesivir, fluvoxamin) klinikai vizsgálatában, továbbá fókuszban van a poszt-COVID transzlációs vizsgálata is.
Az intézmény honlapján közzétett információk szerint „a most Magyarországra is érkező, szájon át szedhető, antivirális koronavírus elleni vizsgálati készítmény klinikai tesztelésének első fázisa márciusban kezdődött meg az Egyesült Államokban. Ennek lezárását követően elindultak a már nagyobb számú beteg bevonásával megvalósuló második és harmadik fázisú vizsgálatok is, amelyek világszerte 400 vizsgálóközpontban, ezen belül Magyarországon hat helyszínen zajlanak.”
Kedves Olvasónk!
Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért.
A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.
Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők. De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.
Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!