Dr. Kásler Miklós tavirózsák között úszik Roy Lichtenstein műtermében

  • narancs.hu
  • 2020. április 25.

Képzőművészet

"Nehéz időkben különösen oda kell figyelni a testi és lelki egészségünk megóvására..."

Ha eddig nem tudta elképzelni, milyen lehetne, ha az emberi erőforrások minisztere tavirózsák közt úszik, itt az alkalom, hogy megnézze.

Új festménnyel jelentkezett Máriás Béla, azaz művésznevén drMáriás. A Facebookra posztolt kép leírása szerint "Dr. Kásler Miklós tavirózsák között úszik Roy Lichtenstein műtermében".

drMáriás

drMáriás azzal kommentálta friss képét, hogy "nehéz időkben különösen oda kell figyelni a testi és lelki egészségünk megóvására, hiszen úgy tudunk csak többet és jobban teljesíteni, ha erősek és kiegyensúlyozottak vagyunk. Ugyan megnyugtató, hogy egy svájci vagy japán színvonalú egészségügyre támaszkodhatunk, mégis a meditáció, a felfrissülés és a megtisztulás a legfontosabb".

A művész sorban halad a koronavírus-járvány elleni védekezés kormányzati szereplőinek a megfestésében. Nem is olyan rég Győrfi Pál és Müller Cecília is vászonra kerül. És biztos van még néhány vászonra kívánkozó alak az operatív törzs és a kormány e téren is tevékenykedő tagjai között.

drMáriás: „Magyar György irodájában lóg a Gyurcsány-képem"

Groteszk politikusfestményei nagy népszerűségnek örvendenek, de vannak, akik ebbéli munkásságában a dörgölőzést látják.

Figyelmébe ajánljuk

Amit csak ők tudnak

A nu metalon felnőtt generáció, azaz a mai negyvenesek visszavonhatatlanul az öregedés jelének tekinthetik, hogy kedvenc irányzatuk esetében az újat jelölő „nu” annyira indokolatlan, hogy a legfontosabb zenekarok – már amelyik még aktív – mind elmúltak 30 évesek.

Hová futnál?

  • - ts -

Az Ezüst csillag egy amerikai katonai kitüntetés, afféle vitézségi érem, nagy csaták nagy hőseinek adják, 1932 óta.

Cserbenhagyás

  • - ts -

A moziból nézve az Egyesült Államok tényleg a világ csendőre: minden korban megvannak a háborús veteránjai. De nem bánik szépen velük.

Irányított hálózatok

  • Molnár T. Eszter

A csoportterápiák általában vallomásos körrel indulnak. Valahogy így: Eszter vagyok, és hiszek a csodákban.

Kozmikus dramaturgia

E csoportos kiállítás nem csupán egy csillagászati vagy mitológiai témát feldolgozó tárlat, sokkal inkább intellektuális és érzéki kaland, amely a tudomány és a művészet határmezsgyéjére vezet.

A klezmer szelleme

Egykor szebb volt a zsinagóga belseje, amely most Művészetek Házaként funkcionál Szekszárdon. Igaz, a kettő között volt csúnyább is. A ház 1897-ben épült a grazi építész, Hans Petschnig tervei alapján, aki a helyi Bodnár-ház és az Újvárosi templom tervezője is.

Aki a hidegből jött

Bizonyára a titkosszolgálatok működése iránti nem szűnő érdeklődés is magyarázza, miért jelenik meg oly sok e tárgyba tartozó elemzés, átfogó történeti munka, esettanulmány, memoár, forrásközlés.

Szerbia kontra Szerbia: az ország, amely saját magával vív harcot

  • Végel László
Tavaly november elsején 11 óra 52 perckor leomlott a felújított újvidéki pályaudvar előtetője, 15 ember halálát okozva. Senki nem látta előre, hogy a szerencsétlenség immár közel tíz hónapja tartó zűrzavart és válságot idéz elő. A Vučić-rezsim azonban nem hátrál.